Niedziela XXIII Zwykła

 1. Dzisiaj jest XXIII Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. tornisterW środę pierwsza po wakacjach Msza św. szkolna o 17.00. Zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Rodziców usilnie prosimy aby w grafiku zajęć dla swoich dzieci koniecznie uwzględnili środową Mszę szkolną. Troska o życie sakramentalne, o udział w Mszy św. niedzielnej i szkolnej jest podstawą formacji wiary naszych dzieci i młodych.
 3. W czwartek przypada święto Narodzenia NMP. Po Mszach św. poświęcenie ziarna i nasion.
 4. W piątek Msza św. młodzieżowa dla młodzieży gimnazjalnej i starszej.
 5. W sobotę o 6.00 wyjazd z parkingu przy kościele Parafialnej Pielgrzymki na Obchody Kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę św. Anny. Są jeszcze wolne miejsca. Pielgrzymi z Wróblina będą czekać przy Marysieńce. Zabieramy ze sobą Kalwaryjkę, świeczkę, różaniec i prowiant. Powrót wieczorem. Nadal gorąco zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. W Roku Miłosierdzia to dobra okazja, by dać Panu Bogu coś więcej? i sobie.
 6. W sobotę o 10.00 spotkanie wszystkich Marianek. Na to spotkanie zapraszamy też te dziewczynki, które chcę zostać Mariankami. Wspierajmy nasze dzieci, które pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu, jako ministranci i jako Dzieci Maryi. Ogromnie za to dziękujemy.
 7. W przyszłą niedzielę w Kościele Seminaryjnym w Opolu o 14.00 Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
 8. Zapowiedź przedślubna: III. Łukasz Niedworok z Wróblina i Anita Kapturska z Domecka.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Pszenicznej, Łąkowej, Zielonej i Złotej.
 10. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Barbary /M. Panusch/, wt. ? św. Anny /T. Matyszok/; śr. ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; czw. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi /R. Baron/; pt ? św. o. Pio /K. Rippel/.
 11. Do wieczności odszedł śp. Helmut Majecki ? l. 78. R.I.P.
 12. Zachęcamy do zakupienia GN i Małego GN dla dzieci, z grą planszową. Niech Gość Niedzielny nam nadal towarzyszy. Czytając Gościa wychodzimy poza nasze własne środowisko i poznajemy różne oblicza tego samego Kościoła, w naszym kraju i w świecie, losy chrześcijan z bliska i z daleka. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy chętnie czytają GN.