Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

  1. Figurka św. AnnyDzisiaj przeżywamy uroczystość Odpustową ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i wszystkich przybyłych Gości, także pielgrzymów z Italii. Zapraszamy na Nieszpory o 17.00, a o 17.30 Koncert dla św. Anny. Wystąpi zespół Silesia z piękną śląską muzyką ludową. Zespół Caritas poleca Słodkie Kyjksy Odpustowe Babci Świętej Anny. Cena 8 zł. Dziękujemy paniom z Caritas i parafiankom, które przygotowały te ciastka w swoich domach. Możemy też nabyć okolicznościową świecę z ok. 10-lecia Caritasu w cenie 6 zł. Dochód zasili fundusz Caritasu.
  2. Jutro w naszej parafii Dzień Chorych. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku do św. Anny na Mszę św. o 9.30. Również o 18.00 u św. Anny modlitwa różańcowa za zmarłych, następnie Msza św. za zmarłych polecanych w zaleckach. Po Mszy nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu ze świecami i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego.
  3. We wtorek przypada Uroczystość św. Anny. Zapraszamy na Msze św. do kościoła św. Anny o 8.00 i 18.00. Msza o 18.00 sprawowana będzie w intencji kierowców. Po Mszy poświęcenie pojazdów. Złożone ofiary będą przeznaczone na misje. We wtorek nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.
  4. Sakrament chrztu przyjęli: Michał Bastek i Julia Egtberts. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
  5. Zap. przedślubna: III. Grzegorz Pluskwik z Krzanowic i Aldona Chwist z Dobrzenia W.
  6. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę na Jasną Górę.
  7. Dziękujemy wszystkim za przybycie na Uroczystość Odpustową, za wspólną modlitwę, za pojednanie się z Bogiem, za przyjętą Komunię świętą i za złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy kaznodziei odpustowemu o. Wojciechowi z Jasnej Góry za wygłoszone Słowo Boże. Parafianom w Wróblina dziękujemy za posprzątanie cmentarza, paniom za umycie kościoła i kaplicy odpustowej. Dziękujemy za dary dla plebanii. Mariankom za posprzątanie świątyni parafialnej. W sobotę od 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic.
  8. Wieczorny różaniec: wt. św. Anny /T. Matyszok/; śr. Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; czw. św. Jadwigi /E. Fila/; pt. św. Barbary /M. Panusch/.
  9. Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym dzisiaj znajdziemy bardzo piękny plakat papieża Franciszka.
  10. Módlmy się o pokój na świecie, nie lekceważmy tej intencji.