Niedziela XVI Zwykła

 1. sw_annaDzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. W Świerkli nabożeństwo fatimskie o 15.00.
 2. W tym tygodniu Msze św. będą rano i wieczorem. W pon. czcimy św. Szymona z Lipnicy, w śr. bł. Czesława, w pt. św. Brygidę ? patronkę Europy. W pon. o 18.30 spotkanie LSO a także Zespołu Caritas.
 3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin do św. Anny. Najpierw Msza św. o 18.00, potem Adoracja. O 20.00 Różaniec i Apel Jasnogórski. Intencja: O dobre przeżycie Odpustu ku czci św. Anny oraz za zatwardziałych grzeszników. Podczas Czuwania będzie ok. do sakramentu pokuty.
 4. W czwartek o 15.00 prosimy panie (nie tylko z Wróblina) do sprzątania kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej przed Odpustem. W piątek o 16.00 prosimy parafian z Wróblina o uporządkowanie cmentarza przed naszym Odpustem. Zabierzmy ze sobą niezbędne narzędzia, uporządkujmy też groby naszych bliskich.
 5. W pt. od 8.00 odwiedziny chorych. Także w pt. o 9.00 prosimy Marianki o posprzątanie świątyni parafialnej. O 10.00 spotkanie Marianek przed Odpustem.
 6. W przyszłą niedzielę mamy Odpust św. Anny. Wyruszamy już w sobotę o 18.00 do św. Anny. O 18.30 nieszpory, o 19.00 Msza św. w int Babć i Dziadków, o ducha żywej wiary i dobrego świadectwa dla wnuków. W niedzielę Msze będą o 7.00 w obydwu kościołach, o 9.00, o 11.00 Suma odpustowa i o 16.00. O 17.00 uroczyste nieszpory a po nich tradycyjny już Koncert dla św. Anny (piękna, śląska muzyka ludowa w wykonaniu zespołu Silesia). Kaznodzieją odpustowym będzie Ojciec Wojciech Dec, Paulin ? red. Radia Jasna Góra. Serdecznie zapraszamy na nasz Odpust wszystkich Parafian i Gości, także Siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, LSO, Marianki, poczty sztandarowe, panów do Baldachimu i zbierania kolekty. Nie zaniedbajmy spowiedzi świętej. Ok. do spowiedzi: przed każdą Mszą św., podczas Czuwania Rodzin, w sb. o 17.00 w kościele par., a o 18.30 u św. Anny.
 7. Zap. przedśl. II Grzegorz Pluskwik z Krzanowic i Aldona Chwist z Dobrzenia W.
 8. Zachęcamy do zapisywania się na Pielgrzymkę na Jasną Górę (rusza 15. sierpnia).
 9. Dziękujemy za kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 10. Wieczorny Różaniec: pon. MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia), wt. Bł. Czesława (P. Cebulla), śr. Św. Faustyny (M. Przywara), czw. MB Pocieszenia (G. Kinder), pt. Św. O. Pio (K. Rippel).
 11. W tym tygodniu nasza Parafia, w niektórych rodzinach, będzie gościć młodzież z Italii z okazji ŚDM. Młodzi będą gośćmi całej naszej wspólnoty. Program pobytu młodzieży jest zamieszczony na ostatniej stronie Listu. Otoczmy ich naszą serdeczną życzliwością i modlitwą. Wszystkich zapraszamy na wspólne spotkania i Msze św.
 12. Do wieczności odszedł Manfred Wośnica, l. 81, RIP.