Uroczystość I Komunii Świętej

 1. komuniaDzisiaj przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Zapraszamy na nieszpory o 15.00 z udziałem dzieci I. Komunijnych. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci będą przychodzić w strojach komunijnych na Msze św. wieczorne: w poniedziałek do św. Rocha w Dobrzeniu Wlk., we wtorek do św. Anny, od środy do soboty do kościoła parafialnego. W poniedziałek o 18.00 parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.
 2. Od wtorku do czwartku procesja Eucharystyczna oktawy Bożego Ciała. W czwartek poświęcenie ziół i kwiatów. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Od 16.30 miesięczna spowiedź.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Wieczorem o 18.00 Msza młodzieżowa.
 4. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki. Po Mszy spotkanie Marianek. O 9.30 spotkanie LSO.
 5. W przyszłą niedzielę w Świerklach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma odpustowa o 11.00. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Na Górze Św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych.
 6. Zap. przedślubne: I. Grzegorz Kowalski z Dobrzenia Wielkiego i Dominika Słota z Dobrzenia Wielkiego, III. Patryk Kupka z Czarnowąsów i Izabela Suszka z Laskowic, Marek Kondziela z Czarnowąsów i Ewelina Batorowicz z Golczowic.
 7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie i dekorację świątyni oraz dar dla kościoła. Parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie odpustu. Wyrazy wdzięczności za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie domów oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Borek z ul. Łąkowej oraz z ul. Parkowej.
 8. W przyszłą niedzielę o 16.00 z parkingu przy kościele wyjeżdżamy na pielgrzymkę na Maltę. Polecamy się waszym modlitwom i zapewniamy o naszej pamięci.
 9. Wieczorny różaniec: wt. św. Jacka /D. Cebulla/; śr. Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; czw. MB Pocieszenia /G. Kinder/; pt. ? św. Elżbiety /M. Knietsch//.
 10. Do wieczności odeszła śp. Elżbieta Pawleta ? Krzemień, l. 77. R.I.P.
 11. W środę o 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, na plebanii.