Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Wniebowstąpienie PańskieDzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o 15.00. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy porannej.
 2. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o 17.00. Po Mszy drugie spotkanie uczniów klas IV przed rocznicą Komunii św., która odbędzie się w niedzielę o 9.30. W piątek Msza młodzieżowa z majówką o 18.00.
 3. W sobotę będzie okazja do spowiedzi dla dzieci obchodzących rocznicę Komunii św. o 9.30. W katedrze w Opolu o 10.00 święcenia kapłańskie.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Również w przyszłą niedzielę w Świerklach o 15.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.
 5. Sakrament chrztu przyjęła Maria Glensk. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 6. Zapowiedź przedślubna: III. Mateusz Jemioł i Alicja Pasieka, oboje z Czarnowąsów.
 7. Trasa procesji Bożego Ciała w tym roku przebiegać będzie ulicami: Kani, Matejki, Reymonta i Ogrodową. Ołtarz I przygotowują Krzanowice, II. Czarnowąsy, III. Wróblin, IV. Borki. Warto już teraz pomyśleć nad wystrojem poszczególnych ołtarzy i powolutku się organizować. Warto w tym roku uwzględnić tematykę chrzcielną (1050 – lecie chrztu Polski, miłosierdzie).
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności.
 9. Wieczorny różaniec: pon. Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; wt. MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/; śr. B Pocieszenia /G. Kinder/; czw. MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/; pt. św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/.
 10. Przed kościołem możemy wesprzeć nasz Parafialny Zespół Caritas zabierając ze sobą okolicznościową święcę z ok 10-lecia PZC (ofiara dowolna).
 11. Są jeszcze dwa miejsca na Maltę (w dniach 05-12.06.2016 r.).