VI Niedziela Wielkanocna

 1. Matka_Boza_RokitnoDzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o 15.00. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy porannej. Majówki w Borkach, Krzanowicach i Wróblinie o 19.00.
 2. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Zapraszamy na Mszę św. z procesją błagalną o dobrą pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek i środę o 7.00 do kościoła parafialnego, a we wtorek o 18.00 do św. Anny.
 3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o 8.00 i 9.30 o kościoła parafialnego oraz o 18.00 do św. Anny. Wtorkowe wieczorne Msze św. sprawowane będą odtąd w kościele św. Anny.

W środę Msza św. szkolna o 17.00. Od 16.30 okazja do miesięcznej spowiedzi. Po Mszy spotkanie uczniów klas IV przed rocznicą Komunii św., która odbędzie się w niedzielę 15 maja o 9.30.

 1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Wieczorem o 18.00 Msza św. z Majówką dla młodzieży.
 2. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i wszystkie Marianki!!! Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki. Po Mszy spotkanie Marianek. O 9.00 spotkanie LSO. Również w sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu święcenia diakonatu.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień odpust ku czci św. Floriana w Zawadzie.
 4. Sakrament chrztu przyjęły: Liliana Kondziela i Oliwia Noworolska. Niech Bóg błogosławi ich rodzicom i chrzestnym.
 5. Zap. przedślubne: II. Mateusz Jemioł z Czarnowąsów i Alicja Pasieka z Czarnowąsów; III. Roman Lisoń z Czarnowąsów i Elżbieta Adamska z Tarnowa Opolskiego; Franciszek Słota z Czarnowąsów i Patrycja Wiśniowska z Czarnowąsów; Michał Legin z Czarnowąsów i Aleksandra Wilk z Czarnowąsów.
 6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie Kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sołtysów i z ul. Wróblińskiej.
 7. Zespołowi Caritas dziękujemy za piękne przygotowanie uroczystości z okazji 10-lecia istnienia. Dziękujemy za wszelkie podejmowane działania charytatywne i życzymy zapału na dalsze lata. Na tę okazję przygotowaliśmy okolicznościowe świece, z których dochód przeznaczony będzie na cele Caritas (ofiara dowolna. Bóg zapłać)
 8. Różaniec: pon. bł. Marii Merkert /M. Baron/; wt. MB z Lourdes /H. Pawleta/; śr. św. Józefa /M. Gallus/; czw. św. o. Pio /K. Rippel/; pt. św. Faustyny /M. Przywara/.