Niedziela IV Zwykła

 1. uroczystosc_ofiarowania_panskiegoDzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.
 2. W tym tygodniu Msze święte sprawowane będą o 8.00. W pon., śr. i czw. nie będzie Mszy wieczornej.
 3. Od poniedziałku rozpoczynają się ferie dla dzieci i młodzieży. Życzymy im dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
 4. We wtorek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte będą sprawowane o 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Podczas Mszy św. pobłogosławimy gromnice, których światła mają nas strzec od nieszczęść. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona będzie na klasztory klauzurowe.
 5. W środę czcimy św. Błażeja. Po Mszy błogosławieństwo gardła.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 7. W piątek wieczorna Msza św. sprawowana będzie o 18.00. Po Mszy spotkanie parafialnego Zespołu Caritas. W tym dniu wspominamy także św. Agatę. Po Mszach błogosławieństwo chleba i wody.
 8. W sobotę na Mszę o 8.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej i Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP.
 9. W przyszłą niedzielę zaczynają się Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Plan Adoracji w niedzielę: 12.00 ? siostry Jadwiżanki, 13.00 ? Krzanowice i Borki, 14.00 ? Wróblin, 15.00 ? Czarnowąsy, 16.00 ? Msza święta. Za tydzień kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i ze święta Ofiarowania Pańskiego na klasztory klauzurowe, za składane ofiary kolędowe, za liczny udział we wtorkowym Czuwaniu Rodzin i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Wiankowej i ze śluzy.
 11. Wieczorny Różaniec: wtorek /17.00/ – św. Moniki /K. Niestrój/; piątek ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/.
 12. Do wieczności odszedł Jerzy Galuska ? l. 81. R.I.P.
 13. Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej dziękujemy za udział w czwartkowym posiedzeniu. Spotkanie było poświęcone planom kontynuacji prac w naszym kościele parafialnym, w drugiej jego części. Również była dyskutowana inicjatywa pozyskiwania funduszy na remont naszych organów. Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski chcielibyśmy uczcić poprzez renowację naszej zabytkowej chrzcielnicy i jej powrót na godne, stałe miejsce w naszej świątyni. Została także rozpatrzona sprawa pozyskania gruntów rolnych znajdujących się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa, zgodnie z prawem,  i przekazania ich do dyspozycji Kurii Diecezjalnej.