II Niedziela Adwentu

  1. dziecko_adwentDzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory o 15.00, podczas których pojawi się św. Mikołaj. Zapraszamy rodziców i dzieci.
  2. Roraty dla dzieci i młodzieży codziennie o 17.00, a w sobotę o 8.00. Dziękujemy rodzicom towarzyszącym dzieciom na Roratach. Dla dorosłych Roraty w pon, śr, i pt o 7.00.
  3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Msza święta o 17.00 zostanie odprawiona w int. Marianek i ich rodzin. Podczas Mszy do Sodalicji Mariańskiej przyjęte zostaną nowe kandydatki, a wszystkie Marianki odnowią swoje przyrzeczenia. Także w tym dniu Papież Franciszek uroczyście otworzy Rok Miłosierdzia w całym Kościele. Z tej okazji, podczas Mszy św. o 17.00, dokonamy uroczystego Aktu Zawierzenia naszej Parafii Maryi Niepokalanej. Rozpoczniemy też peregrynację obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, po całej naszej parafii. Jako pierwsi podejmą ten obraz parafianie z Borek. Obraz będzie codziennie podejmowany przez kolejne rodziny, od domu do domu.
  4. W piątek po Roratach próba chóru, a w Kup o 19.30 Dekanalne Spotkanie Młodzieży. W sobotę o 9.30 spotkanie LSO.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Od piątku do niedzieli w kościele seminaryjnym odbędą się Rekolekcje Adwentowe dla małżeństw Remont Małżeński. Zachęcamy małżonków do udziału.
  6. Są jeszcze wolne intencje mszalne w styczniu, lutym i marcu o 7.00.
  7. W zakrystii można nabywać świece Caritas, a przy wyjściu z kościoła, u ministrantów, opłatki /paczka to 3 duże i 2 małe/.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę na 9.00 do sprzątania świątyni prosimy parafian z Krzanowic z ul. Górnej: Świerc, Kucharczyk, Kukorowski, Tomala i Kaszczyszyn.
  9. Wieczorny Różaniec: pon, św. Jadwigi /E. Fila/; wt, (przed Mszą o 17.00) Ducha Świętego /E. Piontek/; śr, Narodzenia NMP /E. Świerc/; czw, Płomienia Miłości Niepolanego Serca Maryi /R. Baron/; pt, św. Faustyny /M. Przywara/.