1

Od 1 czerwca do 7 czerwca 2015 r.

Modlimy się o ducha umiłowania Chrystusa Eucharystycznego dla wszystkich parafian.
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

 1. pierwsza_komuniaDzisiaj przeżywany Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na Nieszpory z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin o 15.00. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci będą przychodzić w strojach komunijnych na Msze św. w poniedziałek do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim, we wtorek do św. Anny, w Boże Ciało /na sumę o 8:30/, w środę, piątek i sobotę do kościoła parafialnego.
 2. W poniedziałek o 18.00 Parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. Dlatego nie będzie Mszy św. wieczornej.
 3. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Od 16.30 miesięczna spowiedź. Po Mszy św. próba sypania kwiatów na Boże Ciało i próba chóru.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, nasz parafialny Odpust. Msze św. będą o 7.00, 8.30 Suma odpustowa z procesją i o 16.00. Po sumie odpustowej wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Jagiełły, Wolności, Polną, Kośnego, Chopina i powrót do kościoła. Ołtarz I przy Straży Pożarnej ? Czarnowąsy, II ? na Placu Krzyża ? Krzanowice, III ? przy Krzyżu na ul. Chopina ? Borki i IV przy piekarni ? Wróblin. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, Siostry Jadwiżanki, chór, scholę, orkiestrę, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i strażaków do zabezpieczenia trasy. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i Sobota i miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Na wieczorną Mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież, uczniów z II i III klas gimnazjalnych. Od 17.30 okazja do sakramentu pokuty. Po Mszy św. procesja Oktawy Bożego Ciała. Wyjątkowo w piątek! o 19.00 prosimy do sprzątania Kościoła Parafian z ul. Ogrodowej 23a.
 6. W sobotę czcimy św. Norberta ? biskupa, Patrona Naszej Parafii. Na Mszę św. rano o 8.00 zapraszamy wszystkie Marianki. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. W tym dniu przypada też Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek Adoracji: 9.00 Czarnowąsy, 10.00 Borki i Krzanowice, 11.00 Wróblin, 12 ? Siostry Jadwiżanki, i o 13.00 Zakonczenie Adoracji. O 13.00 zbiórka Ministrantów, Kandydatów i Lektorów, także Marianek. Po wieczornej Mszy św. procesja Oktawy Bożego Ciała.
 7. W niedzielę zapraszamy wszystkich na Sumę Odpustową ku czci św. Norberta o 11.00. Przewodniczyć będzie ks. Prałat Albert Glaeser, kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu, przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Na Górze św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych.
 8. Zap. przedślubne I: Bartosz Steczek z Opola i Aneta Zagrobelna z Wróblina, Piotr Liniewski z Nysy i Aleksandra Sentfleben z Wróblina.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie odpustu, także za liczny udział w drugim dniu Zielonych Świąt i Czuwaniu Rodzin. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za posprzątanie i dekorację świątyni oraz za dar dla Kościoła.
 10. Wieczorny różaniec: Wt. ? św. Moniki /K. Niestrój/, Śr. ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, Pt. ? MB Matki Kościoła / B. Frasek/.Liturgia Święta w Parafii od 01.06.2015 do 07.06.2015 r.

kielich_eucharystiaPoniedziałek 01.06 – Św. Justyna

7.00 I. Za + w Niemczech Lonii Moczko /zd. Laksy/ w miesiąc po śm. II. Do Bożego miłosierdzia za + Antoniego Gallus, 2 żony, syna Leona i ++ z całego pokrew.

18.00 Pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.

Wtorek 02.06

7.00 Za + ojca Jana Wiłę.

14.00 /św. Anna/ O dary Ducha Świętego i zdrowie dla absolwentów Szkoły Podstawowej w Czarnowąsach (r. 1964/1965); o dalszą opiekę Bożą w rodzinach i o wieczny odpoczynek dla nauczycieli, kolegów i koleżanek z ławy szkolnej.

18.00 /św. Anna/ Za + matkę Elżbietę Królak w 10 r. śm., ojca Stanisława i ++  pokrew.

Środa 03.06 – Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

7.00 Za + Erykę Bzdok w 1 r. śm., męża Wernera, rodziców i rodzeństwo z obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące.

17.00 /szkolna/ Za ++ rodziców Józefa i Kazimierę Czarneckich, teściów Henryka i Henrykę Rosianowskich, Zbigniewa Szawana, za dusze czyśćcowe oraz w int. rodziny.

I Czwartek 04.06 – Boże Ciało – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

7.00 Za ++ rodziców Józefa i  Wiktorię Wróbel, siostrę Annę, brata Alojzego, rodziców Kodura, 2 szwagrów, szwagierkę, ++ z pokr. obu stron oraz w int. rodziny.

8.30 Ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w int. żyjących i ++ Parafian.

16.00 Za + męża Kurta Rother, rodziców z obu stron i za ++ Emmę i Augusta Hanuza.

I Piątek 05.06 – Św. Bonifacego

7.00 I. Za żyjących i ++ Parafian i czcicieli NSPJ oraz za ++ kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii. II. Za + Teresę Cebula /od Bractwa Różańcowego/

18.00 /młodz./ Do Matki Najśw. z podz. za łaski, o zdrowie i Boże błog. dla Małgorzaty i Mariusza Pogrzeba z ok. 15r. małżeństwa, o dary Ducha Świętego dla córki Natalii i syna Daniela.

I Sobota 06.06 – Św. Norberta

8.00 I. W int. żyjących i ++ Parafian. II. Za + Annę Theda w mc po śmierci.

18.00 /niedz./ Za ++ rodziców Marię i Józefa Bartoszek, siostry Urszulę i Reginę, męża Pawła, ciotkę Annę, ++ z pokr. obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące.

X Niedziela Zwykła 07.06 – Odpust Parafialny ku czci św. Norberta

7.00 Z podz. za łaski, o zdrowie i Boże błog. w rodz. Gizeli i Joachima Czok z ok. 37 r. małż.

8.15 /niem./ Za ++ rodziców Martę i Alojzego Knosalla, Annę i Pawła Czech, siostrę Edeltraudę, szwagra Jana i ++ z pokrew.

9.00 /św. Anna/ Za ++ rodziców Reginę i Zygmunta Bulik, męża Ludwika Bias, teściów Annę i Pawła, szwagra Norberta, za dusze czyśćcowe oraz w int. rodziny.

9.30 Za + ojca Józefa Stotko w r. śm., matkę Marię, rodziców Piotra i Katarzynę Bieńkowskich, szwagra Józefa Kasprzyk, ++ z całego pokrew., za + Pawła Nowańskiego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

11.00 I. Suma odpustowa w int. żyjących i ++ Parafian oraz Gości. II. Za wstaw. Matki Najśw. i św. Anny z podz. za łaski, o zdrowie i Boże błog. dla Marii i Ludwika Zielony z okazji 50 r. małż. i o opiekę Bożą dla całej rodziny. III. Z podz. za łaskę powołania, o Boże błog. w służbie Kościołowi dla ks. Wikarego Mariusza Stafy z ok. 12 r. święceń kapłańskich.

15.00 Nieszpory Odpustowe.

16.00 Z podz. za łaski, o zdrowie i Boże błog. dla matki Anieli Waindok, męża Bernarda, córki Anny i syna Marcina z ok. urodzin oraz o opiekę Bożą dla całej rodziny.
Nasze dzieci przystępujące do Stołu Pańskiego

komuniaTo spora, wesoła gromadka. To wielka radość dla całego Kościoła i dla naszej Parafii. To także powód do wielkiej wdzięczności i dumy dla wierzących Rodziców tych dzieci, także dla Księdza Proboszcza. Dziewczynki i chłopcy pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Zaniosą Go do swoich domów, do swoich Rodzin.

Komunia Święta to nie tylko ten jeden, uroczysty dzień, to nie tylko miłe, wzruszające wspomnienie. Całe nasze życie staramy się przeżywać w komunii z Bogiem, od którego przecież wszystko zależy. Człowiek przez całe życie uczy się swojej wiary. Są chwile dobre, piękne i podniosłe, ale zdarzają się także chwile zapomnienia o Bogu, a może nawet Jego odrzucenia. Gdy dzisiaj patrzymy na te radosne dzieci, pierwszy raz przyjmujące do serca Pana Jezusa, pod postacią chleba, to myślimy także o sobie, o stanie swojej wiary i przywiązania do Kościoła. Może przynajmniej cząstka tej szczerej dziecięcej radości udzieli się również nam, uczestniczącym w tym wielkim Święcie, dla obudzenia własnej wiary w Pana Jezusa.

Polecamy się modlitwom tych dzieci. Dzisiaj moc tej modlitwy jest szczególna. Zapewniamy o naszej miłości i modlitwie każde z nich i życzymy, by przez całe swoje życie kroczyły z Panem Jezusem eucharystycznym.

[prob.]
Trójca Przenajświętsza

trzy_plomienieTrzy palące się świece to trzy odrębne płomienie. Gdy zbliżymy je do siebie, połączymy, wtedy powstanie jeden płomień. Taki obraz Trójcy Świętej pamiętamy jeszcze z katechezy. W taki sposób katecheta próbował nam przybliżyć tajemnicę jedności i odrębności każdej z Osób Trójcy Świętej: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Ten jeden płomień miłości Boga Trójjedynego jest obecny i płonie w duszy chrześcijanina. Dlatego mówimy o duchowości chrześcijanina, która jest zupełnie inna od każdej innej duchowości. Duchowość jest znajomością prawdziwego Boga. Pan Jezus powiedział: znam mojego Ojca. Otrzymaliśmy Ducha Świętego. Pan Jezus  obecny w nas w Duchu Świętym prowadzi nas do poznania prawdziwego Boga. Chrystus, który jako Syn doskonale zna swojego Ojca, prowadzi nas do poznania miłości Boga. I nie tylko do poznania; przez Chrystusa wszyscy poznajemy Boga jako naszego jedynego Ojca, jesteśmy usynowieni. Pan Jezus zwraca się do Boga jako do swojego Ojca: Abba, Ojcze mój. My również, codziennie, mówimy do Boga: Ojcze nasz, Ojcze mój. Synowska relacja do Boga jako Ojca stanowi zasadniczy rys duchowości chrześcijańskiej. Bóg we mnie, Trójca Święta we mnie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty – oto nasze codzienne przekonanie, fundament wiary i fundament naszego życia.

[prob.]
Duch Święty zstępuje na ciebie

duch_swietyMówimy: człowiek z krwi i kości, ale także z ducha. Aż trudno wyobrazić sobie człowieka jako istotę złożoną tylko z krwi i kości. To wojownik kierowany rządzą przelewania krwi i łamania kości. Istota bezduszna, jakby bez ducha. Duch Święty jest Duchem prawdziwego Boga, który mieszka w człowieku. Zesłanie Ducha Świętego to tajemnica nowego stworzenia. Istota ludzka kierująca się instynktami zostaje obdarowana całym bogactwem Ducha. Umysł, uczucia, wola – wszystkie władze człowieka zostają poddane władzy Ducha Świętego. Bóg stał się człowiekiem w Chrystusie, by ubogacić człowieka swoim bóstwem. Taki właśnie sens ma dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To swoista korekta całego dzieła stworzenia, a zwłaszcza człowieka. Na początku Duch Święty unosił się nad wodami, dzisiaj ogarnia całe stworzenie, a przede wszystkim człowieka. Bez Ducha Świętego Bóg jest daleko, Chrystus pozostaje w przeszłości, Ewangelia pozostaje martwą literą, Kościół jest organizacją – uczy jeden z Ojców Kościoła. Dzięki Duchowi Świętemu Bóg staje się bliski, Chrystus się uobecnia, Ewangelia staje się żywym słowem żywego Boga, Kościół staje się żywym Ciałem, wspólnotą wierzących, Matką rodzącą nowe dzieci. Bądź uwielbiony Duchu Święty, Duchu Boga żywego.

[prob.]
Zesłanie Ducha Świętego

2015_zeslanie_ducha_swietegoDlaczego Duch Święty zstąpił w postaci gwałtownego wiatru? Może chodzi o to, żeby porozwalać pewne rzeczy, jakieś budy, któreśmy w sobie pobudowali, coś, w czym nie da się żyć – mówił we Wrocławiu ks. Orzechowski. To prawda, że nieraz Duch Święty przychodzi do człowieka szokująco mocno, jak huragan. Z kolei innym razem daje się odczuć niczym powiew łagodnego wiatru. Lecz zawsze w jednym celu. Aby ocalić człowieka od grzechu i zła, a doprowadzić go do szlachetnego życia w łasce Bożej. I wiemy że moc huraganu, to wiatr, który wieje z ogromną prędkością. A to zawsze jest czymś co zaskakuje człowieka i to co posiada. Podobnie Duch Święty. Wieje kędy chce. Dlatego nieraz w najbardziej nieoczekiwanym momencie daje nam światło swej łaski. Często na rekolekcjach, nierzadko przez homilię, spowiedź świętą, przez przeczytanie dobrej książki, lub podczas rozmowy z bliźnim. To pokazanie nam nowej drogi życia. Ojciec Święty Franciszek powiedział: W całej historii zbawienia, kiedy Bóg się objawia, przynosi nowość, przemienia i prosi, ażeby całkowicie Jemu ufać: Noe buduje arkę wyśmiewany przez wszystkich i ocala siebie; Abraham opuszcza swoją ziemię, mając jedynie w ręku obietnicę; Mojżesz stawia czoło potędze faraona i prowadzi Lud do wolności; Apostołowie zastraszeni i zamknięci w Wieczerniku ? wychodzą odważnie, aby głosić Ewangelię. Nie jest to nowość dla nowości, poszukiwanie tego, co nowe, aby przezwyciężyć nudę, jak to często się dzieje w naszych czasach. Nowość jaką wnosi Bóg do naszego życia jest tym, co naprawdę nas realizuje, to, co nam daje prawdziwą radość, prawdziwą pogodę ducha, gdyż Bóg nas miłuje i pragnie jedynie naszego dobra. Zadajmy sobie pytanie: czy jesteśmy otwarci na ?Boże niespodzianki?? A może lękliwie zamykamy się na nowość Ducha Świętego? Czy jesteśmy odważni, aby wyruszyć na nowe drogi, jakie ofiarowuje nam nowość Boga, czy też może się bronimy, zamknięci w starych strukturach serca i umysłu, które to utraciły zdolność do gościnności na Ducha Świętego. W Kościele harmonię sprawia Duch Święty, choć pozornie zdaje się tworzyć nieład w Kościele ponieważ przynosi różnorodność charyzmatów, darów. Jeśli dajemy się prowadzić Duchowi Świętemu, to odmienność i różnorodność, nigdy nie stają się konfliktem, ponieważ On nas pobudza do przeżywania odmienności w jedności Kościoła. Wspólne podążanie w Kościele, pod przewodnictwem kapłanów, posiadających szczególny charyzmat i posługę, jest znakiem działania Ducha Świętego. Kościelność jest podstawową cechą dla każdego chrześcijanina, dla każdej wspólnoty! To Kościół niesie mi Chrystusa i prowadzi mnie do Chrystusa. Kiedy pozwalamy sobie wykroczyć poza naukę Kościoła i wspólnotę kościelną, i nie trwamy w nich, nie jesteśmy zjednoczeni z Bogiem Jezusa Chrystusa. Duch Święty jest także duszą misji. Duch Święty chce, aby dar miłości Chrystusa dotarł do wszystkich. Zadajmy sobie pytanie, czy mamy skłonność do zamykania się w sobie, w naszej grupie, lub czy pozwalamy, aby Duch Święty otwierał nas na powinność bycia jego uczniem dla dobra innych? Veni Sancte Spiritus! ? Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości?. Amen.

Ks. Mariusz
Od 25 maja do 31 maja 2015 r.

Modlimy się o dary Ducha Świętego dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. zeslanie_ducha_swietegoDzisiaj przeżywany Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o 15.00. Nabożeństwa Majowe są codziennie po wieczornej Mszy św., a w sobotę po Mszy św. porannej.
 2. Jutro w poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła – II Dzień Zielonych Świąt. Msze Św. o 8.00, 9.30, 17.00 w kościele parafialnym oraz o 18.30 u św. Anny. W Kamieniu Śl. o 10.00 Dzień Modlitw Rolników, a na Górze św. Anny Pielgrzymka Tercjarzy św. Franciszka.
 3. We wtorek przypada Dzień Matki. W tym dniu odbędzie się Czuwanie Rodzin u św. Anny, które chcemy ofiarować w intencji Matek oraz w intencji dzieci pierwszokomunijnych. Rozpoczniemy Mszą Św. o 18.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 Nabożeństwo majowe z Różańcem. Potem Apel Jasnogórski. Formularz Mszy Św. podczas naszych Czuwań odtąd zawsze będzie o Duchu Świętym.
 4. W środę Msza Św. szkolna z Nabożeństwem majowym o 17.00.
 5. W piątek na Mszę o 18.00 zapraszamy młodzież, zwłaszcza uczniów z II i III klas gimnazjalnych, także ich rodziców. Po Mszy św. próba chóru.
 6. W sobotę po Mszy porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka, o 9.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i chrzestnych. O 10.00 Kurs na Lektora. O 11.30 pielgrzymka rowerowa Ministrantów i Lektorów do św. Jacka w Kamieniu Śl., na spotkanie z ks. Abp. Alfonsem Nossolem.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość rozpocznie się przed kościołem o 9.15. O 15.00 Nieszpory z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin.
 8. Chłopcy z klas komunijnych i rocznicowych, którzy chcieliby służyć, jako ministranci przy Ołtarzu Pana Jezusa, mogą zapisywać się w zakrystii.
 9. Zapowiedzi przedślubne II: Rafał Husak z Jeleniej Góry i Dominika Raudzis z Wróblina, Tomasz Jendryasek z Wrzosek i Ewelina Staisz z Czarnowąs, Tomasz Kurc z Czarnowąs i Nikola Kozielska z Łubnian.
 10. Trasa Procesji Bożego Ciała w tym roku przebiegać będzie ulicami: Jagiełły, Wolności, Polną, Kośnego, Chopina i powrót do kościoła. Ołtarz I przy Straży Pożarnej ? Czarnowąsy, II ? na Placu Krzyża ? Krzanowice, III ? przy Krzyżu na ul. Chopina ? Borki i IV przy piekarni ? Wróblin.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy Ojcu z Zakonu św. Franciszka za poświęcenie obrazu Zesłanie Ducha Świętego. W piątek o 8.00 do sprzątania prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 12. Wieczorny różaniec: Pon. /17.00/ ? Św. Barbary /M. Panusch/, Pon. /18.30/ – MB Wspomożenia  Wiernych /E. Wróbel/, Wt. ? MB z Lourdes / H. Pawleta/, Śr. ?  Św. Jadwigi /E. Fila/, Czw. ? Wniebowzięcia NMP /G. Fack/, Pt. ? Niepok. Poczęcia NMP / O. Hanusik/ i MB Królowej Aniołów /U. Czok/.Liturgia Święta w Parafii od 25.05.2015 do 31.05.2015 r.

nmpmkPoniedziałek 25.05 – NMP Matki Kościoła

8.00 Za + matkę Zofię Kaps w r. śm., ojca Bernarda, ++ z pokrew. i za dusze czyśćcowe.

9.30 Do Bożego miłosierdzia za męża Henryka Kinder w 5 r. śm., rodziców, teściów, siostrę, bratową, szwagra, dziadków z obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące.

17.00 Za + męża Bogdana Sędzikowskiego, teściów Janinę i Władysława, ojca Józefa Drozdowskiego, ++ z rodziny i za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 /św. Anna/ Za ++ rodziców Teresę i Eryka Rudek, męża Jana Teda, teściów i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 26.05 – Św. Filipa Nereusza. Dzień Matki

7.00 Za + Jana Kucharskiego z ok. ur. i za ++ z pokrew. Kossak i Kucharski.

18.00 /św. Anna/ I. Za wstaw. Matki Najśw. i św. Anny w int. Matek i Rodzin naszej parafii. II. Z podz. za łaski, o zdrowie i Boże błog. dla żony i matki Aldony Hyla z ok. 50 r. ur. i o opiekę Bożą dla całej rodziny.

Środa 27.05

7.00 Za + Karola Wróbel, 2 żony, dzieci, ++ z rodzeństwa i pokrew. z trzech stron.

17.00 /szkolna/ Za ++ rodziców Piotra i Klementynę Harasimiuk, braci Józefa i Czesława, teściów Stanisława i Zofię Brosławskich, ++ pokrew. obu stron i za dusze czyśćcowe.

Czwartek 28.05 – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

7.00 Za + ojca Józefa w r. śm., Krystynę, Jadwigę, Władysławę, Leona i Eugeniusza oraz za ++ z rodziny Stęporowskich, Millerów, Rutkowskich i Bednarowiczów.

18.00 Za + męża Pawła Bryś w 1 r. śm.

Piątek 29.05 – Św. Urszuli Ledóchowskiej

7.00 Za + męża Pawła Kornek z ok. ur. rodziców i ++ z pokrew. obu stron.

18.00 /młodz./ Za + męża i ojca Tadeusza Wroniszewskiego w r. śm., ++ z pokrew. Wroniszewski, Malarek, Kuchta i Hanusik oraz o zdrowie i Boże błog. w rodzinie.

Sobota 30.05

7.00 Za + matkę Paulinę Kulik w r. ur., ojca Karola, teściów Marię i Józefa Kondziela, brata Alojzego, szwagrów Rudolfa i Norberta, dziadków Palmer i ++ z pokrew.

13.00/św. Anna/ Za wstaw. Matki Najśw. i św. Anny z podz. za łaski, o zdrowie i Boże błog. dla Ewy i Józefa Sura z ok. 25 r. małżeństwa i o opiekę Bożą dla całej rodziny.

18.00 /niedz./ Za + ojca i teścia Rudolfa Glid oraz o zdrowie i Boże błog. w rodzinie.

Niedziela 31.05 – Najświętszej Trójcy

7.00 Z podz. za łaski, o zdrowie i Boże błog. dla Anity Weber z ok. 40 r. ur., oraz o opiekę Bożą w rodzinie.

8.15 /niem./ Za + Różę Bem oraz za żyjących i ++ z pokr. Golanowski, Bem i Kerner.

9.00 /św. Anna/ Za wstaw. Matki Najśw. i św. Anny z podz. za łaski, o zdrowie i Boże błog. w rodzinie Marii i Joachima Moczko z ok. 55 r. małżeństwa i 80 r. ur. Jubilata.

9.30 W int. dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, ich rodziców, chrzestnych i krewnych.

11.00 Za ++ rodziców Anielę i Franciszka Łakomy, Józefę i Władysława Śniatowskich, brata Witolda, dziadków z obu stron, ++ z rodziny i za dusze czyśćcowe.

15.00 Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.

16.00 Do Aniołów Stróżów w int. rocznego dziecka Grzegorza Waindok oraz w intencji rodziców i chrzestnych.