V Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj przeżywany V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o 15.00. Nabożeństwa Majowe będą codziennie po wieczornej Mszy św. a w sobotę po Mszy św. porannej.
 2. W ubiegły poniedziałek 29 gimnazjalistów z naszej parafii przez ręce Ks. Bp. Rudolfa Pierskały otrzymało Sakrament Bierzmowania. Bardzo z tego się cieszymy i dziękujemy rodzicom i świadkom. Wspierajmy tych naszych młodych przykładem żywej wiary i modlitwą, aby trwali w miłości do Pana Jezusa i Jego Kościoła.
 3. W poniedziałek czcimy Św. Floriana, w środę wspominamy św. Apostołów Filipa i Jakuba a w piątek przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Wtorkowe wieczorne Msze św. odtąd sprawowane będą w kościele św. Anny. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca.
 4. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o 17.00. Po Mszy św. spotkanie uczniów klas IV przed rocznicą Komunii Świętej, która odbędzie się w niedzielę o 9.30. W sobotę o 9.00 będzie okazja do spowiedzi św. dla tych dzieci.
 5. ksiadz_kolodennyW piątek zapraszamy wszystkich Parafian, także młodzież, adeptów do bierzmowania z II klas gimnazjalnych, na Mszę św. o 18.00 w 15 r. śmierci ks. Proboszcza Jana Kołodennego. Po Mszy spotkanie YouCat i próba chóru.
 6. W sobotę o 9.45 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów oraz o 10.00 Marianek. Rozpoczyna się też Dekanalny Kurs na posługę Lektora. Również w sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu święcenia diakonatu.
 7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Floriana w Zawadzie a na Górze św. Anny pielgrzymka strażaków.
 8. Sakrament chrztu św. przyjęła Michalina Czubak. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.
 9. Dziękujemy za kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Klonowej, Krótkiej i Złotej.
 10. Wieczorny różaniec: Pon. ? św. Faustyny /M. Przywara /, Wt. ? św. Jacka /D. Cebula/, Śr. ? św. Kamila /E. Zdzuj/, Czw. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi. /R. Baron/, Pt. ? św. Norberta /H. Galus/.
 11. W czwartek o 18.45 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków.
 12. W najbliższy wtorek, 5 maja od g. 9.00 do 13.30, na parkingu przy kościele (od strony rzeki) możemy składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ten sposób możemy dołożyć swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie. Jest to zbiórka prowadzona w całej Polsce przez Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie), przy współdziałaniu z Firmą Green Office Ecologic. Taka zbiórka miała już u nas miejsce rok temu. Akcję będą koordynować członkowie Parafialnego Zespołu Caritas.

 

Ks. Jan Kołodenny urodził się w Chodaczkowie Wielkim (pow. Tarnopol). Egzamin maturalny złożył w Niższym Seminarium Duchownym w Gliwicach (1961). Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym Śląska Opolskiego (1961-67). 11 czerwca 1967 roku w Opolu przyjął święcenia kapłańskie. Był wikariuszem w parafiach: św. Jerzego w Prószkowie (1967-69), św. Bartłomieja w Smolnicy (1969-72), Chrystusa Króla w Bytomiu Stolarzowicach (1972-74), św. Katarzyny w Sławięcicach (1974-78), św. Michała Archanioła w Wierzbniku (1978-81), a następnie proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa w Przylesiu (1981-89), Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni (1989-97). Pełnił funkcję wicedziekana dekanatu grodkowskiego (1987-89).

W sierpniu 1997 roku został ustanowiony proboszczem w Czarnowąsach. Pełnił obowiązki duszpasterza parafii do maja 2000 roku. Zmarł jako dziekan honorowy 8 maja 2000 roku. Został pochowany na cmentarzu przy kościele św. Anny w Czarnowąsach 12 maja 2000 roku. Uroczystościom pogrzebowym, w których wzięła udział liczna rzesza wiernych parafii oraz przybyłych z miejscowości, w których pracował ks. Jan Kołodenny, przewodniczył ks. Bp Jan Kopiec. Parafianie w Czarnowąsach zapamiętają dostojność i powagę śp. Ks. Jana Kołodennego, jego pełne mądrości homilie oraz piękny śpiew.

Po ś.p. księdzu Janie Kołodennym proboszczem w parafii Czarnowąsy od 16.08.2000 r. został ks. Marek Wieczorek.