I Niedziela Wielkiego Postu

  1. kuszenie_jezusaDzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Kończymy Rekolekcje Wielkopostne. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.
  2. Serdecznie dziękujemy o. Maksymilianowi karmelicie, za głoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Również dziękujemy naszym Parafianom za świadectwo wiary i za uczestnictwo, za wspólną modlitwę. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, która jest wyrazem naszej wdzięczności dla o. Rekolekcjonisty. Dyrekcji naszej Szkoły i Nauczycielom dziękujemy za współpracę podczas Rekolekcji.
  3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin, w czasie którego chcemy żarliwie modlić się o dar pokoju, zwłaszcza na Ukrainie. Będziemy również modlić się za prześladowanych chrześcijan. Rozpoczniemy Mszą św. o 17.00, od 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 19.00 Różaniec i Apel Jasnogórski. Modlitwa, a zwłaszcza adoracja to jeden z ważnych elementów przeżywania Wielkiego Postu.
  4. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. Prosimy rodziców, by bardziej mobilizowali swoje dzieci do udziału w tej Mszy św., zwłaszcza teraz, w czasie Wielkiego Postu. Dotyczy to również regularnej, comiesięcznej spowiedzi naszych dzieci.
  5. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę i Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania z klas II i III. Po nabożeństwie spotkanie YouCat.
  6. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów i ministrantów, o 9.45 kandydatów i nowo przyjętych ministrantów. O godz. 10.00 spotkanie Marianek.
  7. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Studziennej.
  9. Wieczorny różaniec: Pon. ? MB Pośredniczki Łask /E. Kijowska/, Wt. ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, Śr. – św. Jadwigi /E.Fila/, Czw. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/, Pt.- MB z Lourdes /H. Pawleta/.