Niedziela XXIII Zwykła

narodzenie_NMP1. Dzisiaj jest XXIII Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.

2. Msze św. w tygodniu będą sprawowane rano o 7.00, w kościele parafialnym, i o 18.00 u św. Anny (z wyjątkiem soboty).

3. W poniedziałek przypada Święto Narodzenia NMP. Po Mszach św. poświęcenie ziarna i nasion. Również w poniedziałek po Mszy św. o 18.30 u św. Anny pierwsze spotkanie adeptów do bierzmowania III klas gimnazjalnych wraz z rodzicami. W środę Msza św. szkolna o 17.00 u św. Anny. Po Mszy św. o 18.00 w kościele św. Anny spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. W piątek o 18.00 Msza św. dla młodzieży, studentów i kandydatów do bierzmowania z klas III. O 19.00 próba chóru.

5. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów, a o godz. 10.00 kandydatów. Również o 10.00 spotkanie wszystkich Marianek.

6. Wyjazd Parafialnej Pielgrzymki na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę o godz. 6.00, z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Opłatę za przejazd 25 zł, można uregulować w zakrystii na plebanii lub w autobusie. Pielgrzymi z Wróblina będą czekać k. Marysieńki. Zabieramy ze sobą Kalwaryjkę, świeczkę, różaniec i prowiant. Powrót późnym wieczorem. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania na te szczególne obchody.

7. Sakrament chrztu św. przyjęli: Ewa Piaskowska i Paweł Jabłoński. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

8. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. Również za tydzień w kościele seminaryjnym w Opolu o 14.00 Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich, a w Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

9. Dziękujemy za kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Jasnej.

10. Wieczorny różaniec: Pon ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/ i Niepok. Poczęcia NMP /o. Hanusik/, Wt ? św. M.Kolbe /J. Waldyra/, Śr ? św. Antoniego /H. Firlus/, Czw –  św. o. Pio /K. Rippel/, Pt ? św. Rocha /E. Matyszok/.

11. Do wieczności odeszła śp. Grażyna Marcisz, l. 58. RiP.