Uroczystość Najświętszej Trójcy

trojca1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00. Parafianie z Krzanowic świętują swój odpust. Również dzisiaj odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach, a w Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

2. We wtorek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem II klas gimnazjalnych. W środę o 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. próba sypania kwiatków na Boże Ciało.

3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, nasz parafialny odpust. Msze św. sprawowane będą o 7.00, 8.30 ? Suma odpustowa z procesją i o 16.00. Na sumie zostanie przyjęty do grona lektorów Maciej Kusza, a kandydatów Filip Hornik. Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Kani, Matejki, Reymonta i Ogrodową. Ołtarz I przygotują Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin i IV ? Borki. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, Siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i strażaków do zabezpieczenia trasy. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii a zwłaszcza na trasie procesji. Niech to będzie znak zapraszający Chrystusa do naszych domów i zagród.

4. W piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 15.00 procesja Oktawy Bożego Ciała.

5. W przyszłą niedzielę jest odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP w Świerklach. Suma odpustowa o 11.00. Na odpust udamy się we własnym zakresie, bez procesji. Także w przyszłą niedzielę na Górze św. Anny Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców.

6. Sakrament chrztu św. przyjęły dzieci: Martyna Lubańska, Martyna Zielony, Karolina Lyra, Jan Fabisiak, Grzegorz Waindok. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

7. Zap. przedślubna II: Kamil Duszkiewicz z Czarnowąs i Agnieszka Sprawka z Czarnowąs.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na prace konserwatorskie w kościele, za złożone przed kościołem ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Nowej.

9. Wieczorny Różaniec: Pon.: św. Barbary /M. Panusch/, Wt.: M.B. z Lourdes /H. Pawleta/, Śr.: Ducha Świętego /E. Piontek/, Pt.: M.B. Pocieszenia /G. Kinder/.

10. Do wieczności odeszli: śp. Eryka Bzdok, Joanna Świerc, i Maria Kokot. RIP

11. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów, a o 9.30 Marianek