IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Nieszpory o 15.00. Podczas nieszporów będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

2. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek i piątek sprawowane będą tylko rano o 8.00, w sobotę o 9.00. W poniedziałek ostatnie Roraty o 8.00 i 17.00. W poniedziałek o 17.00 zapraszamy na kolejne Czuwanie Rodzin. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O 19.00 Różaniec. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Czuwanie chcemy ofiarować w intencji dobrego przeżycia zbliżających się Świąt w naszych domach. W tym czasie, a więc od 16.30 do 20.00 będzie też okazja do przedświątecznej spowiedzi.

3. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Łamiąc się opłatkiem złożymy sobie życzenia. Niech to będą słowa pełne miłości, wybaczenia i serdecznej życzliwości, w imię Boże.

Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterka główna o 24.00 w intencji naszych Rodzin i Gości. Od 23.15 będą wykonywane pastorałki. Pasterka dla dzieci i osób starszych będzie o 16.00 . Od 15.30 będzie wspólne kolędowanie prowadzone przez Scholę parafialną. O 22.00 Pasterka w kościele św. Anny. W Wigilię okazja do spowiedzi św. będzie od 7.00 do 8.00. Kolekta z Pasterki przeznaczona  będzie na Fundusz Obrony Życia. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. niedzielny, bez Mszy o 7.00. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na Nieszpory kolędowe o 15.00. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w obydwa dni świąteczne od 9.30. W czwartek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia ? wspomnienie św. Szczepana. Porządek  Mszy niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach św. błogosławieństwo owsa. Kolekta w tym dniu będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.

4. W piątek czcimy św. Jana Apostoła. Po Mszy błogosławieństwo wina. Wieczorem, o 17.30 (piątek) katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia: Wspomnienie z Ziemi Świętej (zdjęcia i filmy + wino św. Jana). Zapraszamy. W sobotę wspomnienie Świętych Młodzianków. Zapraszamy dzieci i gimnazjalistów na Mszę o 9.00. Po Mszy dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. W przyszłą niedzielę przypada Świętej Rodziny.

5. Przed kościołem można nabyć opłatki, świąteczno-noworoczne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 8zł i Mały Gość dla dzieci ? cena 4zł.

6. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za liczny udział w Roratach. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za przygotowanie i przywiezienie choinek, za dary na stół plebanijny oraz za nadesłane życzenia świąteczne. Jesteśmy wdzięczni za Waszą wielką życzliwość, którą odwzajemniamy naszą modlitwą i posługą. W sobotę o 10.00 do sprzątania kościoła prosimy Marianki.

7. W najbliższą niedzielę o 17.15 w naszym kościele parafialnym rozpocznie się Dziecięcy Festiwal Kolędowy. Jak zawsze zapraszamy wszystkich odważnych wykonawców, którzy swoim śpiewaniem i graniem pragną oddać cześć Bożemu Dziecięciu. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału.