Niedziela XXII Zwykła

Tornistry1. Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Nieszpory ku czci NSPJ o 15.00. Na nieszpory zapraszamy także wszystkich Tercjarzy św. Franciszka, którzy po nabożeństwie będą mieli swoje spotkanie w Betanii.

2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. O 8.00 Msza św. dla wszystkich dzieci, gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli. Nie będzie Mszy o 7.00. Młodzież ma swoją Mszę na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek o 18.00. Od 17.30 okazja do spowiedzi św.

3. W środę pierwsza Msza szkolna o 17.00, połączona z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. Od 16.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i gimnazjalistów.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. W piątek o 8.00 odwiedziny chorych.

5. W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę św. o 7.00 zapraszamy wszystkie Marianki i kandydatki. Potem krótkie spotkanie. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. O 9.00 spotkanie LSO. Także w sobotę o 10.00 w Winowie Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Narodzenia NMP. Po Mszach poświęcenie ziarna i nasion. Przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień w kościele seminaryjnym w Opolu o 14.00 Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów Małżeńskich.

7. Sakrament chrztu przyjęli: Liliana Niemczyk i Paweł Stotko. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

8. Zap. przedślubna I: Rafał Guzik z Opola i Marta Górska-Drabik z Czarnowąs.

9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę na Górę św. Anny na obchody Podwyższenia Krzyża św. w sobotę 14 września. Zachęcamy do udziału, zwłaszcza rodziców z dziećmi.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzatania prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Wolności.

11. Bardzo dziękujemy mężczyznom, którzy pieszo pielgrzymowali na Górę św. Anny. Dziękujemy za waszą modlitwę i wytrwałość, za piękne świadectwo wiary. Bóg zapłać.

12. Wieczorny Różaniec: Pon: MB Pośredniczki Łask (I. Kijowski), Wt: MB z Lourdes (A. Kotula), Śr: MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk), Czw: św. Judy (E. Liguda), Pt: sw. Rocha (E. Matyszok).