Niedziela XVI Zwykła

Figukga św. Anny1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. Od poniedziałku na Górze św. Anny trwać będzie Święto Młodych.

3. We wtorek czcimy św. Brygidę, w środę św. Kingę, w czwartek św. Jakuba i Krzysztofa, w piątek św. Annę, a w sobotę św. Joachima.

4. W środę po Mszy św. o 18.00 poświecenie pojazdów. Ofiary z tej okazji będą przeznaczone na cele misyjne. Po Mszy próba chóru.

5. W środę o 16.00 prosimy panie z Wróblina o posprzątanie kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej. W czwartek o 16.00 prosimy parafian z Borek o uporządkowanie cmentarza przed odpustem. Prosimy zabrać ze sobą narzędzia. Uporządkujmy też groby naszych bliskich.

6. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Anny, naszej patronki i całej naszej diecezji. Msze św. będą tylko u św. Anny o 8.00 i o 18.00. W tym dniu chcemy przeżyć kolejne Czuwanie Rodzin w Roku Wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00. O 19.00 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. przed odpustem. Skorzystajmy z tej okazji! O 20.00 Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim i procesją ze świecami. Tym razem będziemy się modlić w intencji młodych z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust św. Anny. O 18.00 w sobotę wyruszymy procesyjnie do kościoła św. Anny. O 18.30 Nieszpory, o 19.00 Msza św. w int. Babć i Dziadków. W niedzielę Msze o 7.00 w obu kościołach (u św. Anny w int. Matek), o 9.00, Suma odpustowa o 11.00 i ostatnia Msza o 16.00. O 17.00 uroczyste Nieszpory, a o 17.30 tradycyjny Koncert dla św. Anny. Wystąpi znowu zespół ludowy Silesia, w minionym roku przyjęty bardzo gorąco. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Marcin Marsolek, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Zapraszamy na odpust Siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, LSO, Marianki, sztandary, panów do baldachimu i do zbierania kolekty.

8. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, by w pełni przeżyć naszą doroczną uroczystość. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., w wieczór Czuwania Rodzin, w sobotę od 17.00 w kościele parafialnym a potem od 18.30 u św. Anny.

9. Chrzest przyjęli: Kamil Zapotoczny i Vincent Wrobel. Niech Bóg błogosławi.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w kościele i za posprzątanie kościoła. W piątek o 9.00 do sprzątania kościoła prosimy Marianki, także do przystrojenia figurki Matki Najświętszej.

11. Wieczorny różaniec: Pon: św. Antoniego (H. Firlus), Wt: MB Fatimskiej (A. Gondro), Śr: MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia), Czw: Matki Kościoła (B. Frasek), Pt: św. Anny (T. Matyszok).

12. Do wieczności odszedł Tomasz Staisz, l. 88. RiP.