Niedziela XI Zwykła

rok_wiary_tlo.jpg1. Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. W Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15.00.

2. W poniedziałek o 16.45 spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. O 18.45 spotkanie adeptów do bierzmowania I klas gimnazjum.

3. We wtorek o 18.00 do kościoła św. Anny zapraszamy wszystkich na kolejne Czuwanie Rodzin w Roku Wiary. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 20.00 Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Tym razem będziemy się modlić za wstaw. Matki Boskiej Fatimskiej za rodziny, które oddaliły się od Boga i od Kościoła, za naszych bliskich, którzy utracili wiarę. Na koniec procesja ze świecami.

4. W środę Msza św. szkolna o 17.00.  W piątek Msza dla młodzieży o 18.00 a po Mszy Spotkanie Młodych YouCat.

5. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO a o 10.00 spotkanie Marianek. O 11.00 w Świerklach uroczystość jubileuszowa 50-lecia kapłaństwa ks. Jana Chodury.

6. W przyszłą niedzielę Parafianie z Krzanowic świętować będą odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa w kościele św. Anny o 11.00.

7. Sakrament chrztu św. przyjęli: Michał Kot i Aleksandra Bogacz. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

8. Zap. przedślubne I: Andrzej Waindok z Czarnowąs i Anna Nowak z Opola, Andrzej Świerc z Czarnowąs i Agnieszka Pawlyta z Krapkowic, Rafał Hadryś z Luboszyc i Ewa Koziol z Czarnowąs, Piotr Kubiak z Radomierowic i Kornelia Glid z Borek.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele. Przystępujemy do renowacji kolejnego ołtarza. Dziękujemy za złożone przed kościołem ofiary na WT UO w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy parafian z Wróblina z ul. Wróblińskieji i z ul. Domowej.

9. Wieczorny różaniec: Pon: Wniebowzięcia NMP (G. Fack), Wt: MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel), Śr: Narodzenie NMP (G. Zowada), Czw: MB Pocieszenia (G. Kinder), Pt: Płomienia Miłości Niepokalanego Serca NMP (R. Baron).

10. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Portugalii i Hiszpanii. Przeżyliśmy wiele doniosłych chwil, zwiedziliśmy ciekawe i święte miejsca i codziennie modliliśmy się za Kościół i naszą Parafię. Dla wszystkich parafian niesiemy specjalne błogosław. z Fatimy oraz od św. Apostoła Jakuba z Santiago de Compostela.

11. Do wieczności odszedł śp. Georg Sonsalla, l. 93. RiP.

12. Specjalne podziękowanie dla tych wszystkich osób, które przez złożenie swojego podpisu dołączyły do ważnej akcji Stop Aborcji. Dzisiaj w GN jest druk, który można podpisać, można to również uczynić dzisiaj w zakrystii. Ten podpis to świadectwo naszej wiary.