Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Duccio_di_Buoninsegna_-_Pentecost1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. W Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła (Drugi Dzień Zielonych Świąt). Msze św. będą o 8.00, 9.30 i o 17.00 w kościele parafialnym, a o 18.30 u św. Anny. W Kamieniu Śl. o 10.00 Dzień Modlitw Rolników.

2. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej o 18.30, w środę o 17.30, a w sobotę rano, po Mszy św.

3. W środę Msza szkolna z nabożeństwem majowym o 17.00. Po Mszy próba dzieci pierwszokomunijnych. Druga próba w czwartek po Mszy wieczornej, o 19.00.

4. W piątek w Borkach o 18.00, przy figurze św. Jana Nepomucena rozpoczęcie procesji błagalnej ku czci św. Urbana o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. W kościele nie będzie Mszy wieczornej.

5. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO, także o 9.00 spotkanie Marianek. O 10.00 w sobotę spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców krewnych i chrzestnych.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii jest to dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość rozpocznie się o 9.15 przed kościołem. O 15.00 będą nieszpory z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich bliskich. Jest to również Dzień Matki. Msza w int. Matek zostanie odprawiona u św. Anny o 9.00.

8. Zap. przedślubna II: Wojciech Pawłowski z Mysłakowic i Bogumiła Biel z Czarnowąs.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie świątyni. W piątek o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy mamy dzieci pierwszokomunijnych.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym Parafialnym Festynie Rodzinnym: uczestnikom, wykonawcom, paniom za dobre ciasta, p. Józefowi za dobry bigos, za przyniesione przedmioty na fanty i za wszelką okazaną pomoc, również Zakł. Gosp. Komunalnej w Kup za namioty. Paniom z Caritas dziękujemy za wielkie zaangażowanie. Wydawało się, że z powodu złej pogody Festyn się wcale nie odbędzie, odbył się, a nawet był najbardziej udany z dotychczasowych. Cały dochód tj. 4 200 zł. zostanie przeznaczony dla grupy dziesięcioro dzieci z naszej parafii na dwutygodniowe kolonie.

11. Wieczorny Różaniec: Pon: sw. Józefa (M. Gallus), Pon: /św. Anna/ MB z Lourdes (A. Kotula), Wt: Bł. Czesława (P. Cebulla), Śr: Narodzenia NMP (G. Zowada), Czw: św. Norberta (H. Galus).