Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wniebowstąpienie Pańskie1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie. Natomiast u nas o 15.00, w kościele parafialnym, nabożeństwem majowym rozpoczniemy IV Festyn Rodzinny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, zwłaszcza całe rodziny. O 15.45 przywitanie uczestników, a potem dalszy ciąg bogatego programu. Będzie smaczny bigos, pieczone kiełbaski. Już teraz dziękujemy za przygotowane przez nasze mamy ciasta. Mamusie i Tatusiów z dziećmi zapraszamy do festynowych konkurencji i zabaw. Niech Matka Najświętsza, Królowa Rodziny, patronuje naszemu Festynowi.

3. Nabożeństwa majowe codziennie o 18.30, w sobotę rano, po Mszy św. W środę Msza szkolna a po Mszy pierwsza próba dla dzieci komunijnych.

4. W czwartek o 19.00 spotkanie adeptów do bierzmowania I klas gimnazjum. W piątek o 18.00 Msza dla młodzieży z n. majowym. Po Mszy próba chóru.

5. W sobotę o 10.00 w opolskiej katedrze święcenia kapłańskie.

6. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Kolekta będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele. W Borkach będzie odpust ku czci św. Jana Nepomucena. W sobotę o 19.00 w Borkach nieszpory odpustowe. Po nieszporach ognisko z piosenką religijną i pieczenie kiełbasek. Suma odpustowa z procesją w niedzielę o 11.00. Na odpust zaproszeni są wszyscy parafianie.

7. Zap. przedśl. I: Wojciech Pawłowski z Mysłakowic i Bogumiła Biel z Czarnowąs.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Wróblińskiej.

9. W środę o 19.15 ostatnie spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostela (od 3 do 10 czerwca br.). Prosimy o przyniesienie Dowodów Osobistych oraz uregulowanie pozostałych zaległości. Jest jeszcze pięć wolnych miejsc. Gorąco zachęcamy tych, którzy jeszcze się wahają. Informacje pod tel. 660 405 534

10. Modlitwa różańcowa: Pon: św. Joanny Beretta M. (U. Nowainska), Wt: św. Moniki (K. Niestrój), Śr: MB Matki Kościoła (B. Frasek), Czw: św. Judy (E. Liguda), Pt: św. Jadwigi (E. Fila).