Niedziela V Wielkanocna

Święty Florian1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W tym tygodniu Msze św. ranne będą sprawowane o 8.00. W poniedziałek po Mszy wieczornej próba scholi.

3. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe, zawsze po Mszy wieczornej, w sobotę po Mszy porannej. Majówki w Borkach i Krzanowicach o 19.00, a we Wróblinie o 19.30.

4. W środę przypada II Rocznica Beatyfikacji Bł. Jana Pawła II oraz wspomnienie św. Józefa Robotnika . Wieczorem o 18.00 do kościoła św. Anny zapraszamy wszystkie rodziny, a szczególnie rodziców i dzieci, które za miesiąc przystąpią do I Komunii św. Majowe Czuwanie Rodzin w Roku Wiary ofiarujemy Bogu w ich intencji, a także w int. tegorocznych maturzystów i młodzieży naszej parafii. Po Mszy adoracja do 20.00, potem Nabożeństwo majowe z Różańcem, i na koniec Apel Jasnogórski. Jak już wiemy, również w Jemielnicy w środę Diecezjalne Święto Rodzin.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych będą już w środę od 9.00.

6. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski.

7. W sobotę na Mszę św. o 8.00 zapraszamy wszystkie Marianki. Po Mszy spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. W każdą pierwszą sobotę miesiąca, rano, będziemy śpiewać Godzinki ku czci NMP. W sobotę czcimy także św. Floriana. O 11.00 zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. w int. naszej Straży Pożarnej z okazji Jubileuszu 110-lecia istnienia.

8. W przyszłą niedzielę będzie odpust ku czci św. Floriana w Zawadzie. Kolekta za tydzień będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

9. Zap. przedślubne I: Łukasz Łukasiewicz z Warszawy i Dominika Kucharczyk z Krzanowic, Grzegorz Negrycz-Berezowski z Czarnowąs i Izabela Górniak z Opola, i II: Karol Cezary z Czarnowąs i Helena Czepierga z Mościska.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 prosimy do sprzątania parafian z Czarnowąs z ul. Wolności.

11. Wieczorny Różaniec: Pon: Płomienia Miłości NSM (R. Baron), Wt: (św. Anna) św. Anny (T. Matyszok), Wt: Matki Dobrej Rady (D. Jaszczyk), Śr: św. Jacka (D. Cebulla), Czw: Zwiastowania NMP (G. Zawada), Pt: MB Częstochowskiej (M. Lisowska).