IV Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post1. Dzisiaj jest IV Niedziela Wielkiego Postu ? Laetare czyli Raduj się Jerozolimo. Warto przyjąć tę ewangeliczną radość, płynącą ze świadomości, że czas pokuty ma nas prowadzić ku nawróceniu, ma oczyścić nasze serca, odrodzić nas, byśmy mogli stanąć przed Bogiem, który przygarnia nas w swoim miłosierdziu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.

2. W poniedziałek próba scholi o 17.30. Wtorek i czwartek o 18.00 ? III klasy gimnazjalne. Także we wtorek po wieczornej Mszy próba chóru. W środę o 17.00 Msza szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. W środę o 18.00 spotkanie adeptów do bierzmowania I klas gimnazjum.

3. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami po rannej Mszy św. Wieczorem o 19.00 zapraszamy młodzież i wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości (pójdziemy trasą Bożego Ciała). Ofiarujemy tę modlitwę w int. Kościoła, naszych rodzin i młodych. Liczymy zwłaszcza na obecność adeptów do bierzmowania klas I, II i III.

4. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO.

5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele. Dzisiaj i za tydzień będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Chrzest św. przyjął Mateusz Malorny. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul, Domowej i z ul. Warsztatowej.

8. W zakrystii możemy nabyć świece na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

9. Wieczorna modlitwa różańcowa: Pon. – św. o. Pio (K. Rippel), Wt. – Św. Józefa (M. Gallus), Śr. – MB Wspomożenia wiernych (E. Wróbel), Czw. – MB Częstochowskiej (M. Lisowska), Pt. – św. Rocha (E. Matyszok).

10. Do wieczności odeszła Marta Cebulla. R. i P.

11. W sobotę po rannej Mszy spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.