II Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post1. Dzisiaj jest II Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.

2. W poniedziałek próba scholii o 17.30. We wtorek i czwartek o 18.00 spotkanie adeptów do bierzmowania III klas gimnazjum. W środę Msza szkolna z Drogą Krzyżową.

3. W czwartek zapraszamy na Mszę dziękczynną w int. Ojca Świętego Benedykta XVI, w ostatnim dniu jego pontyfikatu. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą. Zapraszamy na Drogę Krzyżową z zaleckami, w piątek rano i wieczorem. O 8.30 w piątek odwiedziny chorych. Wieczorem Spotkanie Młodych YouCat.

5. W sobotę na Mszę rano zapraszamy wszystkie Marianki. O 9.00 spotkanie LSO.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD i Kurię w Opolu. Przed kościołem panie z Caritas będą zbierać ofiary na upominki świąteczne dla chorych i osób starszych .

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone przed kościołem ofiary na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes i za posprzątanie świątyni. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Wolności.

8. Podczas minionych rekolekcji poświęciliśmy siebie i nasze Rodziny Maryi Niepokalanej. Zachęcamy do zapisywania się do Bractwa Różańcowego. W naszej parafii jest 35 Róż różańcowych, jednak niektóre są niekompletne z powodu śmierci ich członków. Trzeba ich zastąpić, aby idea zwartej i nieustannej modlitwy wspólnotowej mogła być zachowana. Uczestnictwo w Róży to podjęcie zobowiązania do codziennego odmawiania tylko! jednej dziesiątki Różańca. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii i życzymy nowego modlitewnego zapału w Roku Wiary.

9. Modlitwa różańcowa: Pon. ? św. Barbary (M. Panusch), Wt. ? bł. Marii Merkert (M. Baron), Śr. ? św. Joanny B. Molla (U. Nowainska), Czw. ? Królowej Aniołów (U. Czok) i Niepok. Poczęcia Maryi (O. Hanusik), Pt. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi (R. Baron).

10. Do wieczności odszedł Józef Kornek, l. 85. R. i P.