Święto Świętej Rodziny

1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15.00.

2. W poniedziałek kończymy Rok Pański 2012. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o 17.00. Podziękujmy Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w tym kończącym się roku. Rano też będzie Msza św. o 8.00.

3. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok 2013. Jest to dzień poświęcony św. Bożej Rodzicielce Maryi, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy niedzielny, bez Mszy o 7.00 i nieszporów.

4. W środę i czwartek Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7.00. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy wszystkie Marianki na ranną Mszę św. w I sobotę. Najbliższe odwiedziny chorych będą w ostatni piątek miesiąca (25 stycznia). W piątek po wieczornej Mszy św. próba chóru.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Po Mszach błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Kolekta będzie przeznaczona na Misje. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.

6. Sakrament chrztu św. przyjął Krzysztof Waindok. Niech błogosławi rodzicom i chrzestnym.

7. Od środy rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie w Czarnowąsach. Rozpoczęcie kolędy codziennie o 15.00, a w sobotę o 10.00. Prosimy, aby gospodarz domu oczekiwał na ministrantów przed domem, który ma być pobłogosławiony. Będziemy wdzięczni za zapewnienie przewozu na miejsce rozpoczęcia kolędy. Nowych mieszkańców prosimy o przygotowanie na karteczce danych dotyczących członków rodziny (data urodzin, chrztu, ślubu).

Bardzo prosimy o nie przygotowywanie kolacji dla kolędników, chętnie po drodze skorzystamy z kawy czy herbaty. Z góry dziękujemy! W tym roku ofiary kolędowe będą przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji bocznego ołtarza św. Augustyna oraz nowej iluminacji kościoła. Można je składać podczas Mszy św. w kościele.

Plan kolędy w tym tygodniu: Śr: Wolności/nr. parzyste/, Strażacka, Czw: Wolności / nr. nieparzyste/ Pszeniczna, Jaśminowa, Łąkowa, Pt: Akacjowa, Brzozowa, Sb: Studzienna, Podlesie, Nowe Osiedle, Wspólna, Różana.

8. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Fatimy w przyszłym roku.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za pomoc w świątecznej dekoracji kościoła i za jego posprzątanie. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy mieszkańców z Borek z ul, Jasnej: i z ul. Polnej.

10. Za tydzień nieszporów nie będzie natomiast o 17.45 odbędzie się w kościele doroczny Festiwal Kolędowy dla wszystkich, którzy pragną coś zaśpiewać Dzieciątku Jezus. Gorąco zapraszamy wszystkich wykonawców, zwłaszcza dzieci. Zapisy w zakrystii.