Niedziela XXVIII Zwykła – Niedziela Papieska, Dzień Edukacji

1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła ? Niedziela Papieska, a jednocześnie Dzień Edukacji. O 15.00 odmówimy Różaniec z bł. Janem Pawłem II, o ducha chrześcijańskiego w naszych rodzinach, w int. nauczycieli i wychowawców.

Dzisiaj też kończy się Tydzień Miłosierdzia. Naszym Rolnikom składamy serdeczne Bóg zapłać za dary dla WSD w Opolu i dla Sióstr w Krakowie. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w Świerkli, o 15.00.

2. Od poniedziałku do soboty Różaniec o 17.30 (z wyjątkiem wtorku, gdy Różaniec będzie po Mszy św.) W poniedziałek próba scholi o 18.30.

3. We wtorek przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, patronki Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek. We wtorek też pragniemy w naszej Parafii wejść w ogłoszony przez Ojca św. Rok Wiary. Wszystkich zapraszamy o 18.00 na uroczystą Mszę św. do kościoła św. Anny. Po Mszy poświęcimy różańce, które zostaną przekazane Rodzinom. W ten sposób w naszej Parafii rozpoczniemy Dzieło Modlitwy Rodzin z Maryją w Roku Wiary. Po Mszy św. Różaniec i czuwanie Rodzin. Serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość wszystkich parafian, a zwłaszcza Rodziny! Zapraszamy Siostry Jadwiżanki, LSO i Marianki, sztandary, szafarzy Komunii św., chór oraz grupy parafialne.

4. W środę Msza szkolna z Różańcem. W Chróścicach w środę o 17.30 Różaniec a potem spotkanie Zespołów Caritas z naszego dekanatu.

5. W czwartek czcimy św. Łukasza Ewangelistę. O 18.30 spotkanie adeptów do bierzmowania II klas gimnazjum. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania, grupa II i III są też zobowiązani do uczestniczenia w piątkowej Mszy św. młodzieżowej. Grupa I w Mszy św. w środę o 17.00.

6. W piątek Różaniec i Msza św. dla młodzieży o 17.30. Po Mszy próba chóru. W Chróścicach o 19.00 Dekanalne Spotkanie Młodych.

7. Za tydzień Niedziela Misyjna. Kolekta będzie na misje. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.

8. Sakrament chrztu przyjęła Nadia Larisz. Niech Bóg błogosławi.

9. W zakrystii można nabyć Kalendarz Dekanalny 2013 za 4 zł.

10. Dziękujemy za kolektę na potrzeby Kurii i WSD w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Kani.