Niedziela IV Wielkanocna

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna ? Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy na nieszpory w int. powołań do służby w Kościele o 15:00.

2. W tym tygodniu Msze św. ranne sprawowane będą o 8:00. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy porannej. Majówki: Borki i Krzanowice o 19:00, Wróblin o 19:30.

3. We wtorek przypada I Rocznica Beatyfikacji bł. Jana Pawła II oraz wspomnienie św. Józefa – rzemieślnika. Zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę św. i pierwsze majowe nabożeństwo do kościoła św. Anny o 18:00. Wtorkowe, wieczorne Msze święte do końca października sprawowane będą u św. Anny.

4. W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Wieczorna Msza św. o 18:00 odprawiona zostanie za tegorocznych bierzmowańców oraz ich rodzin i świadków oraz maturzystów. Od 17:30 okazja do sakramentu pokuty.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Msza św. Dzieci i gimnazjaliści będą mieli miesięczną spowiedź w przyszłym tygodniu.

6. W piątek od 9:00 odwiedziny chorych,  wieczorem próba chóru.

7. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Terciarzy św. Franciszka.

8. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Floriana w Zawadzie. Kolekta będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

9. Zap. przedślubna II: Damian Michala z Wróblina i Anna Pudełko z Nakła.

10. Do wieczności odszedł Krystian Konieczko ? l. 40.

11. Już za dwa tygodnie, tj. 13 maja w naszej parafii odbędzie się III Festyn Rodzinny, na który już dzisiaj wszystkich zapraszamy serdecznie! Jak zawsze, zwracamy się z prośbą o ofiarowanie na tę okazję różnych przedmiotów, które potem będą pełniły rolę fantów. Można je przynosić do salki przy kościele. Liczymy również na wykonawców, indywidualnych i zespołowych, a także na domowe wypieki. Będzie wiele atrakcji, zwłaszcza przeciąganie liny o Główny Puchar Festynu.

12. W związku z kradzieżami, jakie ostatnio miały miejsce w kościołach i wokół nich, postanowiliśmy, że wewnętrzne drzwi do kościoła będą zamykane. Można się pomodlić na klęczniku, który jest ustawiony w przedsionku. Miejmy otwarte oczy na to, co dzieje się w bliskości naszych świątyń.

13. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. W sobotę na 9:00 prosimy mieszkańców z ul. Chopina.

14. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami: Pon. – św. Judy (E. Liguda), Wt. – bł. Czesława (P. Cebulla), Śr. – MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk), Czw. – MB Częstochowskiej (M. Lisowska), Pt. – św. Elżbiety (O. Knietsch).