Niedziela III Wielkiego Postu

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00.

2. W poniedziałek i czwartek spotkanie z bierzmowańcami wg planu.

3. We wtorek o 17:45 katecheza Pro Ecclesia: Śladami św. o. Pio i innych świętych – oglądanie zdjęć z pielgrzymek.  

4. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci i gimnazjalistów o 17:00. O godz. 18:00 próba chóru.

5. W piątek rano i wieczorem Droga Krzyżowa z zaleckami. Również w piątek o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Zapraszamy młodzież naszej parafii od I-szej klasy gimnazjum wzwyż.

6. W przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za tydzień szafarze zaniosą chorym Komunię św. od 9:30, a kolekta będzie na prace renowacyjne w naszym kościele.

7. Sakrament chrztu św. przyjęła Marta Piaskowska. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu dziecka.

8. W zakrystii można już nabyć świece na stół wielkanocny, a także alabastrowe, piękne kropielniczki. Woda święcona w świątyni naszego Domowego Kościoła ma nas ochraniać przed mocą Złego ducha. Kiedyś nasze wychodzenie i powracanie do domu było znaczone znakiem krzyża, po uprzednim zamoczeniu palców w wodzie święconej. Spróbujmy ten zwyczaj przywrócić, zwłaszcza w nowo wybudowanych domach, w pokojach naszych dzieci. Woda święcona to moc Chrystusa, który oczyszcza nasz dom i świątynię naszego serca.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w dniach: 27i 28 marca rano.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie świątyni. W sobotę na 9:00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Akacjowej ? numery domów nieparzyste.

11. Plan modlitwy przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. ? św. Elżbiety (O. Knietsch)
  • Wt. ? bł. Marii Merkert (M. Baron)
  • Śr. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska)
  • Czw. ? MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel)
  • Pt. ? Ducha Świętego (E. Piontek).

12. W dniach 7 – 15 czerwca br. planujemy pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Głównym celem będzie Lourdes i Barcelona, ale zwiedzimy również wiele innych ważnych i ciekawych miejsc, m. in. Ars, Montserrat, Carcassonne, Księstwo Monaco i Monte Carlo. Przewidywana cena 1790 zł. Oczekujemy na zapisy w zakrystii.