Niedziela I Wielkiego Postu

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii kończymy Rekolekcje Wielkopostne. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Rekolekcjoniście za wygłoszone słowo Boże i za posługę w konfesjonale. Parafianom dziękujemy za piękne świadectwo wiary, przez codzienne uczestnictwo w Rekolekcjach, słuchanie Bożego słowa oraz otwieranie serca na dar Bożego miłosierdzia w sakramencie Pokuty i Eucharystii. Dziękujemy za złożoną kolektę, która jest wyrazem naszej wdzięczności ks. Rekolekcjoniście. Wyrazy wdzięczności składamy też Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom za umożliwienie dzieciom i gimnazjalistom udziału w godzinach adoracyjnych i naukach rekolekcyjnych. Niech ten błogosławiony czas wyda dobre owoce w naszym życiu i naszych bliskich.

2. W poniedziałek i czwartek spotkanie z bierzmowańcami wg planu.

3. We wtorek o 17:45 na plebanii katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Praca nad sobą – w świetle wiary.

4. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci i gimnazjalistów o 17:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą W piątek o 8:30 odwiedziny chorych.

6. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę św. i Drogę krzyżową zapraszamy także młodzież i kandydatów do bierzmowania. Od 16:30 okazja do sakramentu pokuty.

7. Za tydzień kolekta na potrzeby WSD i Kurii Diecezjalnej w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy ?Ad Gentes?.

8. Sakrament chrztu św. przyjęli: Franciszek Dziadowicz i Marek Iwaniec. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu dzieci.

9. Dziękujemy za dary dla plebanii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Studziennej.

10. Plan modlitwy przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. ? MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk)
  • Wt. ? św. Pio (K. Rippel)
  • Śr. ? św. Antoniego (H. Firlus)
  • Czw. ? MB Królowej Aniołów (U. Czok) i Niepok. Poczęcia NMP (O. Hanusik)
  • Pt. ? Narodzenia NMP (G. Zowada).