Niedziela V Zwykła

1. Dzisiaj V Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu po Mszach wieczornych o stałych porach, ostatnie spotkanie przed feriami dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy przynieść ze sobą modlitewnik Droga do nieba.

3. W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00. Od 16.00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów.

4. W piątek obchodzić będziemy Wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10.00. Pomóżmy chorym przybyć na ich Mszę św. Po Mszy zapraszamy do salki Betania na skromny poczęstunek i biesiadę. W piątek rano o 7.00 Mszy św. nie będzie.

Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę wieczorną o godz. 17.00. Po Mszy św. próba chóru.

5. Zapraszamy na pierwsze spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w czwartek o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbiórka na odbudowę spalonego kościoła w Jełowej.

7. Przygotowujących się w najbliższym czasie do zawarcia małżeństwa informujemy, że nauki przedślubne dla narzeczonych rozpoczną się 19 marca (sobota) o godz. 19.00 w kościele św. Katarzyny w Dobrzeniu Wlk.

8. Niestety nie ma już wolnych miejsc na naszą czerwcową pielgrzymkę do Italii. Dziękujemy wszystkim, którzy zapisali się na ten wyjazd. Cieszymy się i liczymy, że ta pielgrzymka dojdzie do skutku.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, za kolektę ze Święta Ofiarowania Pańskiego na klasztory klauzurowe i za składane ofiary kolędowe. Bardzo dziękujemy lektorom za sprawną zmianę dekoracji w kościele po świętach. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Wróblina z ul. Osadniczej oraz z Śluzy.

10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska)
  • Wt. ? św. Moniki (K. Niestrój)
  • Śr. ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czernia)
  • Czw. ? bł. Czesława (P. Cebulla)
  • Pt. ? Ducha Świętego (Piontek)