Święto Świętej Rodziny

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz wspominamy św. Szczepana ? pierwszego męczennika. Po południu nie ma nieszporów.

2. W tym tygodniu Msze św. odprawiane będą tylko rano o g. 8.00.

3. W poniedziałek św. Jana- Apostoła i Ewangelistę. Błogosławimy wino po Mszy.

4. We wtorek wspominamy Świętych Młodzianków. Z tej racji zapraszamy wszystkie dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. o g. 10.00 w ich intencji. Po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

5. W piątek kończymy Rok Pański 2010. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o g. 17.00. Podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski kończącego się roku uroczystym Te Deum.

6. W sobotę rozpoczynamy Nowy Rok 2011. Jest to dzień poświęcony Maryi Bożej Rodzicielce oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny bez Mszy św. o g. 7.00 i nieszporów. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii w Opolu.

7. Zap. przedślubna: (I) Piotr Kupiński z Opola i Anna Piontek z Czarnowąs, Przemysław Galiński z Wróblina i Beata Materac z Opola (II).

8. Do wieczności odeszli: Józef Bzdok ? l. 72, Joachim Kołodziej l. 46 i Eugenia Noworolska ? l. 60. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. W dzisiejszym Liście jest plan kolędy w Czarnowąsach. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o g. 15.00, a w sobotę od g. 11.00. Wypada, aby gospodarz domu czekał na ministrantów i kapłana przed domem, który ma być pobłogosławiony. Ofiary kolędowe będzie można składać w kościele podczas Mszy św.

10. W ostatnim czasie zamieszkało w naszej parafii wiele nowych rodzin i dlatego prosimy wypełnić wzór kartoteki parafialnej i przy najbliższej okazji przynieść do zakrystii, bądź przygotować go na kolędę. W ostatnim dniu jest kolęda na życzenie rodzin, które chcą poświęcić mieszkania, u których nie będzie kolędy. Stosowne druki znajdują się przy wejściu głównym do kościoła obok Listu Parafialnego.

11. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w Roratach i uroczystościach Bożego Narodzenia, za złożone ofiary na Fundusz Obrony Życia, Wydział Teologiczny w Opolu i na potrzeby naszej parafii; za przygotowanie i przywiezienie choinek, za dary na stół plebanijny i nadesłane życzenia świąteczne. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła, w czwartek o g. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W zakrystii można nabyć modlitewniki ?Droga do nieba? i Pismo Święte.