Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na nieszpory o g. 15.00, zwłaszcza rodziców lektorów, którzy dzisiaj odnowią swoje przyrzeczenia i tych, którzy do grona lektorów zostaną przyjęci.

2. Kończy się Rok liturgiczny. Za tydzień zaczynamy Okres Adwentu w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. W tym okresie będziemy się modlić z Ojcem świętym w intencji obrony życia.

3. W środę Msza szkolna o g. 17.00.

4. W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, po Mszy spotkanie z rodzicami.

5. W piątek Msza dla młodzieży o 18.00 /bez Mszy o 17.00/. Po Mszy próba chóru.

6. W sobotę o g. 14.00 spotkanie wszystkich Marianek, także kandydatek, przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Obecność obowiązkowa.

Spotkania kandydatów do bierzmowania wg ustalonych dni i godzin.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św., przed kościołem członkowie Caritas będą zbierać ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku.

8. Sakrament chrztu przyjął Michał Baron. Niech Bóg błogosławi rodzicom tego dziecka.

9. Do wieczności odszedł Walter Gonska, l. 70. Pokój jego duszy.

10. Trwają nasze wybory do PRD. Na ostatniej stronie Listu są nazwiska wszystkich osób, które otrzymały głosy tydzień temu. Na Karcie wyborczej, którą otrzymamy w salce Betania znajdziemy po cztery nazwiska osób, które otrzymały najwięcej głosów /oznaczone tłustym drukiem/. Dzisiaj wybierzemy już Radę skreślając po dwa nazwiska z każdej miejscowości. A więc wybieramy przez skreślenie nazwiska. W tym celu prosimy udać się do Salki Betania, by oddać swoje głosy na Karcie wyborczej. Dziękujemy za zaangażowanie!

11. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone przed kościołem ofiary na rzecz chrześcijan w Iraku. Rodzinom z Krzanowic dziękujemy za posprzątanie kościoła, a w sobotę o g. 8.00 prosimy do sprzątania rodziny z Czarnowąs, a ul. Jagiełly: Nr 19 i 19a Buchta, 21 Czirnia, 21a Jahn, 24 Kowol.

12. Modlitwa różańcowa wieczorna:

  • Pon ? św. Rocha /E. Matyszok/
  • Wt ? Wniebowzięcia NMP /G. Fack/
  • Śr ? św. Barbary /M. Panusch/
  • Czw ? św. Kamila /E. Zdzuj/
  • Pt ? MB Bolesnej /M. Mróz/

13. Wszystkim małżonkom z naszej parafii polecamy trzydniowe skupienie, które będzie miało miejsce w Opolu, w kościele seminaryjnym, od 3 do 5 grudnia. Warto umocnić się w podjętym kiedyś wyborze wspólnej drogi i na nowo podjąć zadania z tym związane. Gorąco zachęcamy!!!