Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i wszystkich Gości przybyłych na odpust. Szczególnie witamy kaznodzieję odpustowego o. Jana Kaczmarka. Po południu Msza św. o g. 16.00, a o 17.00 zapraszamy na Nieszpory odpustowe. Po nieszporach odbędzie się koncert ku czci św. Anny.

2. Przy wejściu do kościoła możemy zapisać zalecki w intencji zmarłych. Obok odrestaurowanej i wczoraj poświęconej przez ks. Biskupa Pawła Stobrawę figury św. Jana Nepomucena można zakupić pamiątkową świecę z wizerunkiem św. Jana Nepomucena i modlitwą, w cenie 8 zł. Niech to będzie pamiątka z odpustu, ale i nasza cegiełka na pokrycie kosztów renowacji figury (koszt 39 000 zł).

3. Jutro Dzień Chorych w naszej parafii. Zapraszamy chorych na Mszę św. w ich intencji o g. 9.30, połączoną z sakramentem chorych i błogosławieństwem ?lurdzkim?. Po Mszy od 11.00 odwiedzimy chorych w ich domach. Również jutro wieczorem o g. 18.00 w kościele św. Anny modlitwa różańcowa za zmarłych, a następnie Msza św. w int. Zmarłych polecanych w odpustowych zaleckach. Po Mszy św. nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego. Prosimy zabrać ze sobą świece. W kościele parafialnym nie będzie jutro Mszy św.

4. We wtorek o g. 18.00 w kościele parafialnym Msza św. w int. zmotoryzowanych, połączona z błogosławieństwem kierowców i pojazdów. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczone będą na cele misyjne.

5. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, a w Popielowie odpust ku czci NMP Królowej Aniołów.

6. Sakrament chrztu św. przyjęli: Wojciech Jemioł i Artur Gmitrasiuk. Dziękujemy Bogu za dar każdego życia i modlimy się za rodziców i chrzestnych.

7. Zap. przedślubne (II): Tomasz Gruchalski z Czarnowąs i Anna Halenka z Dobrzenia Wlk., Rafał Langner z Luboszyc i Justyna Hyla z Czarnowąs; Michał Szambelan z Czarnowąs i Katarzyna Kotlińska-Szambelan z Czarnowąs.

8. Do wieczności odeszła: śp. Elżbieta Chmiel ? l. 85. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

9. Dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą doroczną uroczystość odpustową, za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

Rodzinom z Krzanowic dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy do sprzątania kościoła rodziny z Wróblina z ul. Sołtysów. Dziękujemy parafianom z Borek za gruntowne posprzątanie całego cmentarza, paniom z Wróblina za umycie św. Anny. 

10. Dziękujemy za dary dla plebanii i za wszelką życzliwość.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Wt. ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czernia).
  • Śr. ? MB Matki Kościoła (Ł. Michala).
  • Cz. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron).
  • Pt. ? MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk).