Niedziela XVI Zwykła

1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. W Świerklach o godz. 15.00 nabożeństwo fatimskie. W naszym kościele nie będzie nieszporów.

2. W poniedziałek rano o g. 7.00 Msza św. w int. długoletniego proboszcza naszej parafii Ks. Radcę Henryka Mainki w rocznicę śmierci. Od poniedziałku do soboty na Górze św. Anny Święto Młodzieży.

3. We wtorek czcimy bł. Czesława ? patrona naszej diecezji, w piątek św. Brygidę, patronkę Europy.

4. W środę o g. 16.00 prosimy parafian z Borek do prac na cmentarzu, a w czwartek o g. 16.00 prosimy Panie z Wróblina do umycia okien w kościele św. Anny oraz kaplicy odpustowej. Wszystkich parafian prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i dróżek cmentarnych. W czwartek po Mszy św. wieczornej próba chóru.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny. W sobotę o g. 18.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do kościoła św. Anny. O g. 18.30 odprawimy nieszpory odpustowe, a po nich o g. 19.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ Babć i Dziadków (w kościele św. Anny). Tę Mszę św. odprawi ks. Biskup Paweł Stobrawa, który także poświęci gruntownie odrestaurowaną figurę św. Jana Nepomucena, postawioną na nowym miejscu. Figura jest zwrócona w stronę rzeki Odry i Małejpanwi. Chcemy usilnie prosić, by św. Jan Nepomucen z tego miejsca skutecznie nas chronił przed klęską powodzi. Z tej okazji podczas odpustu będzie można zakupić pamiątkową świecę z wizerunkiem św. Jana Nepomucena i modlitwą.

6. W niedzielę odpustową Msza św. będzie o g. 7.00 w kościele parafialnym i u św. Anny w intencji Matek. Pozostałe Msze św., wszystkie u św. Anny, o godz. 9.00, 11.00 (Suma odpustowa) i o 16.00. O godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory. Po nieszporach odbędzie się koncert muzyki poważnej ku czci naszej Patronki. Kaznodzieją odpustowym będzie o Jan Kaczmarek CM, który prowadził w naszej parafii Misje Święte. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, a także Siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, służbę ołtarza, Marianki, panów do baldachimu i zbierania kolekty.

7. Do radosnego i godnego przeżycia uroczystości odpustowej przygotujmy się przez sakrament pokuty, aby móc przyjąć Komunię św. i otrzymać wszelkie łaski związane z odpustem. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w sobotę od godz. 17.00 w kościele parafialnym a potem od 18.30 u św. Anny. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi dopiero na niedzielę.

8. Zapowiedzi przedślubne (I): Tomasz Gruchalski z Czarnowąs i Anna Halenka z Dobrzenia Wielkiego; Rafał Langner z Luboszyc i Justyna Hyla z Czarnowąs, Michał Szambelan z Czarnowąs i Katarzyna Kotlińska – Szambelan z czarnowąs.

9. Do wieczności odeszli: śp. Gerhard Wenzel i Maria Gajda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, rodzinom z Borek za posprzątanie kościoła. W piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 prosimy do sprzątania kościoła rodziny z Krzanowic z ul. Łąkowej: Nr 2 ? Kałuża, Nr 3 ? Rippel, Nr 4 ? Kokorczak, Nr 5 ? Stotko i Nr 10 – Fautsch.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? MB Bolesnej (M. Mróz)
  • Wt. ? bł. Czesława (P. Cebulla)
  • Śr. ? św. Antoniego (H. Firlus)
  • Cz. ? MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
  • Pt. ? Ducha Świętego (E. Piontek)