Niedziela IV Wielkanocna

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, a także Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Dzisiaj czcimy św. Marka Ewangelistę. Zapraszamy wszystkich o g. 15.00, nie tylko rolników, na nabożeństwo i procesję błagalną o dobre urodzaje, Boże błogosławieństwo w pracy na roli i o nowe powołania.

2. W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00. Po Mszy św. próba chóru.

3. W czwartek czcimy św. Katarzynę Sieneńską ? patronkę Europy.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, a po niej na pierwsze nabożeństwo majowe.

5. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas O. Misjonarz – Kamilianin, który wygłosi Słowo Boże i będzie prosić przed kościołem o ofiarę na misje święte.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej o g. 18.30 spotkanie pielgrzymów do Turynu, La Salette, Chamonix i Einsiedelen. Są jeszcze miejsca wolne.

7. Zap. przedślubne (II): Robert Switała z Dobrzenia Wlk. i Mirela Kiczmach z Wróblina; Grzegorz Lewandowski z Opola i Tatiana Padowska z Borek; Przemysław Gądek z Czarnowąs i Justyna Kwap z Lisowic.

8. Odeszły do wieczności: Joanna Kukorowska, l. 91 i Maria Block, l. 69, Gabriela Laksy, l. 66. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. Chrzest św. przyjęły: Zuzanna Mikoszek, Michał Raszka, Marcel Rogowski i Mateusz Nikisz. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrodzenia kościoła św. Anny. W piątek budowa została zakończona. Rodzinom z Krzanowic dziękujemy za posprzątanie kościoła. W piątek o godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Wróblina z ul. Sołtysów: Nr 4 – Dras, Nr 5 ? Freitag, Nr 6 i 8 ? Moczko i Nr 7 – Weber.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? MB Pocieszenia (G. Kinder) i MB Częstochowskiej (M. Lisowska).
  • Wt. ? św. Wojciecha (M. Patrzek) i św. M. Kolbego (M. Lisowska)
  • Śr. ? św. Elżbiety (O. Knietsch) i Narodzenia NMP (Z. Zowada)
  • Czw. ? św. Jadwigi (E. Fila) i MB Kościoła (Ł. Michala)
  • Pt. ? św. Norberta (H. Galus)

12. Przypominamy o naszym Festynie Rodzinnym. Oczekujemy na różne przedmioty, które mogą sprawić radość wielu w loterii fantowej. Te przedmioty możemy składać w kościele lub u sołtysów.