I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy Święty Czas Adwentu ? czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas skupienia i modlitwy. O g. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe, podczas którego poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony dla dzieci na roraty.
 2. Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. roratnie, zawsze o g. 17.00, w sobotę o g. 8.00. Podczas Rorat dzieci wylosują dwie figurki Matki Najświętszej, które potem zabiorą do domu, by tam wspólnie modlić się z rodziną. Dzieci będą też losować serduszka, na których zaznaczą ?Zdrowaśki za kapłanów?. Roraty dla dorosłych będą również rano: w poniedziałek, środę i piątek o g. 7.00. W piątek wieczorem zapraszamy na Roraty młodzież! W środę próba chóru o g. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Dzieci i gimnazjaliści mają miesięczną spowiedź w środę od g. 16.00. Miesięczne odwiedziny chorych będą 18 grudnia, już jako odwiedziny świąteczne. Prosimy o tym powiadomić zainteresowanych.
 4. Kolekta z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Będziemy też się modlić za Kościoły na Wschodzie. Po Mszach św. przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 5. Od przyszłej niedzieli możemy nabywać opłatki i świece wigilijne.
 6. Zap. przedśl. /II/: Maciej Kwok z Krzyżkowic i Brygida Kubis z Biadacza.
 7. Dziękujemy rodzinom z Krzanowic, które wczoraj posprzątały naszą świątynię. W sobotę o g. 8.45 do sprzątania kościoła parafialnego poprosimy rodziny z Wróblina z ul. Wróblińskiej.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za wykonanie wieńców adwentowych, także za złożone przed kościołem ofiary na zakup paczek świątecznych dla chorych i samotnych z naszej parafii.
 9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św., wg. Róż:
 • Pon. ? MB Matki Kościoła /Ł. Michala/ i św. Rocha /E. Matyszok/
 • Wt. ? Św. Jacka /D. Cebulla/ i bł. Czesława /P. Cebulla/
 • Śr. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czernia/ i MB Bolesnej /M. Mróz/
 • Czw. ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/ i św. Joanny B. Molla /U. Nowainska/
 • Pt. ? Róże: św. Józefa /M. Gallus/ i św. Antoniego /H. Firlus/