Niedziela XXVII Zwykła

  1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Bogu za Jego hojną dobroć, za dar chleba, a rolnikom i tym, którzy im pomagają za trud i wysiłek. Zapraszamy po południu na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć przygotowane przez Marianki okolicznościowe wianki i koszyki dożynkowe w cenie 7 zł.
  2. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Płody rolne dla WSD w Opolu możemy składać w tym tygodniu, jak co roku, w Czarnowąsach u państwa Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u p. Norberta Waleska i w Borkach u p. Jana Franczyk.
  3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. W poniedziałek na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas nabożeństwa dzieci otrzymają poświęcony różaniec.
  4. W środę Msza św. szkolna i różaniec o godz. 17.00. W tym dniu czcimy NMP Różańcową. Z tej racji Msza św. o godz. 17.00 odprawiona zostanie w intencji Bractwa Różańcowego. O godz. 18.00 próba chóru.
  5. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny pielgrzymka Marianek.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Papieska. Będziemy się modlić o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Przed kościołem po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Również w przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii Ksiądz z Zdzieszowic, który głosić będzie głosić Słowo Boże i prosić o ofiarę na budujący się tam nowy kościół. Nasz dekanat patronuje budowie tej świątyni. Prosimy o ofiarne wsparcie tego dzieła.
  7. Zapowiedź przedślubna (II): Adrian Cebula z Brynicy i Natalia Negrycz-Berezowska z Czarnowąs.
  8. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze dekanalne w cenie 3 zł.
  9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wtorek w kościele św. Anny w Eucharystii i poświeceniu nowego sztandaru Bractwa św. Anny. Dziękujemy za udział w Mszy św. w I czwartek i I piątek miesiąca, za to, że wielu skorzystało z sakramentu pokuty w te dni. Dziękujemy parafianom z Czarnowąs za piękne przygotowanie tegorocznych dożynek. Panu Niestrój dziękujemy za wykonane prace nad głównym wejściem do kościoła i za założenie skradzionych rynien. Bóg zapłać za składane ofiary na ogrodzenie i za wszelkie dobro jakie uczyniliśmy dla Kościoła.