Niedziela XVII Zwykła – Odpust ku czci św. Anny

 1. Serdecznie witamy Parafian i wszystkich Gości przybyłych na odpust św. Anny. Szczególnie witamy Ks. Infułata Kazimierza Dolę, długoletniego rektora WSD w Nysie i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Przy wejściu do kościoła zapisujemy zalecki w int. zmarłych. Zachęcamy do zakupienia pamiątkowej świecy z okazji odpustu św. Anny z modlitwą i wizerunkiem kościoła. Niech ta świeca zapłonie na stole odpustowym w każdym domu. Cena 8 zł (z przeznaczeniem na odbudowę ogrodzenia wokół cmentarza).
 2. Jutro tj. w poniedziałek Dzień Chorych w naszej parafii. Zapraszamy chorych na Mszę św. w ich intencji do kościoła św. Anny o godz. 9.30, połączoną z Sakramentem Chorych i błogosławieństwem ?lurdzkim?. Po Mszy od 11.00 odwiedziny chorych w ich domach. W poniedziałek w kościele parafialnym nie będzie Mszy św. Również jutro o g. 18.00 w kościele św. Anny modlitwa różańcowa za zmarłych, a następnie Msza św. w int. zmarłych polecanych w zaleckach. Po Mszy św. nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego. Zabieramy ze sobą świece.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w int. zmotoryzowanych, połączona z błogosławieństwem kierowców i pojazdów. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczymy na cele misyjne. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
 4. Za tydzień odpust w Popielowie, na Górze św. Anny obchody MB Anielskiej.
 5. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.
 6. Chrzest św. przyjęli: Michał Słabik i Szymon Holik.
 7. Zapowiedzi przedślubne: (I) Kamil Śliwiński z Kietrza i Angelika Lisoń z Czarnowąs; (II) Łukasz Poniży z Czarnowąs i Agata Ptaszyńska z Turawy.
 8. Do Pana odeszli: Brygida Stellmach ? l. 68 i Norbert Kochanek ? l. 66.
 9. Pielgrzymi do Kralików i do Wambierzyc! – wyjazd w środę o g. 7.00 z parkingu przy kościele. Zabieramy ze sobą prowiant i ?Drogę do nieba?. Do jutra wpłacamy 40 zł.
 10. Dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą doroczną uroczystość odpustową, za wspólne modlitwy i za złożone ofiary. Paniom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie św. Anny, strażakom za wykonane prace na cmentarzu (po odpuście prosimy jeszcze o dokończenie prac). Dziękujemy za dary dla plebanii. Za wszystko składamy Bóg zapłać. Parafianom i Gościom życzymy, aby św. Anna wypraszała potrzebne łaski w życiu osobistym i rodzinnym. Św. Anna zawsze na nas czeka. Zapraszamy!
 11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • Wt. ? Róża Płomienia Miłośći Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron)
 • Śr. ? Róża bł. Marii Merkert (M. Baron)
 • Czw. ? Róża Matki Bożej Dobrej Rady (D. Jaszczyk)
 • Pt. ? Róża Wniebowzięcia NMP (G. Fak)